70% українців вважають, що Зеленський має залишатися президентом до кінця воєнного стану
70% українців вважають, що Зеленський має залишатися президентом до кінця воєнного стану

70% українців вважають, що Зеленський має залишатися президентом до кінця воєнного стану

56% опитаних схвалюють діяльність Володимира Зеленського на посаді президента і 69% виявляють до нього нейтрально-позитивне ставлення.

70% опитаних українців погодилися з тим, що Володимир Зеленський має залишатися президентом України до кінця воєнного стану. Про це свідчать дані КМІС.

Не згодні з цим твердженням 22% респондентів.

Залежно від регіону проживання рівень згоди з цим коливається від 65 до 74%. «Тобто переважна більшість українців не піддають сумніву легітимність президента», — відзначають соціологи.

Крім того, 56% опитаних схвалюють діяльність Володимира Зеленського на посаді президента. Скоріше або повністю не схвалюють його діяльності 37%. Соціологи відзначають, що показник схвалення дій президента порівняно з вереснем 2023 року впав на 20%, проте залишається на високому рівні.

Респондентів також просили відповісти, яке з восьми слів / словосполучень краще описує їхнє ставлення до президента. Частка тих, хто ставиться до Зеленського із захопленням впала з 33% у липні 2022 року до 8% зараз, але загалом 69% опитаних виявили нейтрально-позитивне ставлення до нього.

Разом із тим більшість українців (58%) згодні з твердженням, що українська влада не повинна йти на компроміси в переговорах, а Україна має продовжувати боротьбу, скільки буде потрібно. При цьому 65% вважають, що результати можливих перемовин з Росією мають бути винесені на референдум.

Опитування провів Київський міжнародний інститут соціології в рамках проєкту «Mobilise». протягом 26 травня — 1 червня. Методом телефонних інтерв’ю були опитані 2011 дорослих мешканців підконтрольних уряду України територій.

При цьому 43% опитаних українців стверджують, що ситуація з демократією в Україні за п’ять років президенства Володимира Зеленського погіршилася. З них 28% вважають, що це відбулося через намагання влади згорнути права і свободи громадян, а 11% — через об’єктивні обставини воєнного часу.

Раніше у травні, за даними КМІС, українці вперше за попередні роки вказали, що для України важливішою є демократична система, ніж сильний лідер.

Фото: пресслужба президента України

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги по теме
Владимир Зеленский
Источник материала
loader
loader