Відеоплатформа «Ютуб» з огляду на швидке поширення дипфейків, згенерованих за допомогою штучного інтелекту, оновила свою політику конфіденційності. Тепер сервіс приймає скарги користувачів, у разі виявлення дипфейків, створених відносно них.
Скаргу на ШІ-дипфейкі можна подати на сторінці подання скарг щодо конфіденційності за посиланням.
При цьому запити на видалення дипфейків на платформі проходитимуть процес оцінювання, що передбачає зокрема аналіз, чи дифейк був створений зумисно чи помилково. Також компанія вимагатиме підтвердження, чи заявник є дійсно тією особою, проти якої запустили дипфейк.
В оновлених правилах платформи зазначено, що у випадку, якщо йдеться про ШІ-контент гумористично-розважального характеру або пародіювання, такі дипфейки можуть і не видаляти.
- Читайте також: У проєкті «Як не стати овочем» представили добірку якісних українських ютуб-каналів
Нагадаємо, зобов'язання позначати відео, згенеровані за допомогою ШІ, для авторів каналів на платформі «Ютуб» почало діяти з 18 березня 2024 року.
Фото: логотип відеоплатформи «Ютуб» / Getty Images
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.