Про це повідомляє Reuters, передає Укрінформ.
Космічне агентство не назвало нової дати, коли Starliner планують повернути. Спочатку була призначена дата 26 червня, що саме по собі вже є відсуненням від першої запланованої дати - 14 червня.
"Керівники місії оцінюють майбутні можливості повернення після двох запланованих виходів у відкритий космос 24 червня і 2 липня", - йдеться в повідомленні NASA.
Американські астронавти Бутч Вілмор і Суні Вільямс відправилися в космос 5 червня.
«Ми не поспішаємо і дотримуємося стандартного процесу управління місією. Starliner добре працює на орбіті, коли він пристикований до космічної станції», - сказав керівник програми комерційних екіпажів NASA Стів Стіч.
Під час пілотованих випробувань космічного корабля, який з 2019 року двічі виводився в космос без людей на борту, було виявлено п'ять відмов 28 маневрових двигунів, п'ять витоків газу гелію, призначеного для підтримання тиску в двигунах, і повільний рух клапана палива, який сигналізував про невирішені проблеми в минулих випробуваннях.
NASA хоче, щоб Starliner став другим американським космічним кораблем, здатним перевозити астронавтів з МКС, поряд з Crew Dragon компанії SpaceX, яка з 2020 року є основним транспортним засобом.
Відстикування Starliner і повернення на Землю є найскладнішими етапами тестової місії космічного корабля.
Як повідомляв Укрінформ, 6 травня NASA за дві години до старту скасувало перший тестовий запуск пілотованого корабля Starliner компанії Boeing до Міжнародної космічної станції (МКС) через проблему з клапаном випуску кисню.
21 травня запуск Starlinerвідклали через проблеми із руховою установкою.