США дозволили Україні атакувати російські об’єкти, що загрожують її безпеці
США дозволили Україні атакувати російські об’єкти, що загрожують її безпеці

США дозволили Україні атакувати російські об’єкти, що загрожують її безпеці

Сполучені Штати дозволили українським силам оборони атакувати на території Росії лише ті підрозділи та об’єкти, які готуються завдати удару по Україні або позиціях ЗСУ, або вже здійснюють атаки.

США все ще забороняють українським Збройним силам завдавати ударів по легітимних військових цілях на території РФ, що знаходяться в зоні досяжності американських зенітних ракетних комплексів HIMARS.

У звіті посилаються на нещодавні повідомлення Associated Press та Washington Post, в яких зазначається, що Пентагон все ще забороняє ЗСУ атакувати російські військові об’єкти, які не здійснюють активних нападів на Україну і не готуються до нападу.

Речник Пентагону Чарлі Дітц заявив, що США дозволяють Україні використовувати надані реактивні системи залпового вогню HIMARS для ударів по території Росії, де російські війська атакують Україну, і що правила застосування цієї зброї “не стосуються географії чи певного радіусу дії”. 17 червня радник з питань національної безпеки США Джейк Салліван також заявив, що “справа не в географії”.

Аналітики ISW пояснили, що американські чиновники мають на увазі, що якщо Росія атакує або планує атакувати Україну зі своєї території, Збройним силам дозволяється завдати удару у відповідь лише по тих підрозділах, що атакують.

“Ці заяви свідчать, що США дозволять силам оборони України завдавати ударів по російських військових об’єктах лише у випадках, якщо вони беруть участь в активних бойових діях або готуються до них. Це змушує українське керівництво ретельно визначати, чи відповідає та чи інша ціль цим вимогам перед тактичними вогневими місіями”, – йдеться у звіті.

Політика США все ще оберігає більшу частину російської території від атак, забороняючи українській армії запускати балістичні ракети ATACMS по військових цілях у РФ. Однак багато великих російських авіабаз знаходяться в зоні досяжності ракет ATACMS (до 300 км).

З початку поставок західної зброї влітку 2022 року, США та західні союзники Києва заборонили використовувати ці озброєння для ударів по території Росії, дозволяючи лише атакувати об’єкти на тимчасово окупованих територіях України.

У травні цього року Росія почала наступ на Харківську область, завдаючи ударів керованими авіабомбами по населених пунктах області та місту Харків. Київ звернувся до США і союзників з проханням дозволити використовувати західні системи для збиття російських винищувачів і інших об’єктів, що атакують прикордоння Харківської області.

Спочатку США не надали такого дозволу, але після того, як більшість європейських країн дозволили ЗСУ використовувати їхню зброю для ударів по Росії, Вашингтон змінив свою позицію. Білий дім і Пентагон дозволили бити з американської зброї по території РФ, але заборонили використовувати для цього балістичні ракети ATACMS.

21 червня радник з національної безпеки США Джейк Салліван заявив, що Україні дозволено “завдати удару у відповідь по силах, які атакують з-за кордону”. Він додав, що йдеться не про географію, а про здоровий глузд.

Проте видання The Washington Post повідомило, що США заборонили силам оборони України вражати об’єкти на відстані понад 100 км від кордону з Росією, а також бити по ключових російських аеродромах.

Теги по теме
Россия США Вооруженные силы Украины Оружие Пентагон
Источник материала
loader
loader