Про це дипломат повідомив у інтерв’ю Укрінформу.
«У Джакарті 26 червня вперше відбудеться важлива подія – конференція послів країн, які приєдналися до TAC (Treaty of Amity and Cooperation – ред.) – Договору про дружбу і співробітництво в Південно-Східній Азії», - сказав Гамянін.
Він пояснив, що Україна у 2022 році стала 50-ю країною, яка підписала цей договір. Однак не всі держави, що приєдналися до нього, є партнерами АСЕАН.
«Цьогоріч країни-члени вирішили, що це якось неправильно, що держави, які приєдналися до Договору, не беруть участі у жодних заходах, і вперше організували спеціальний захід для всіх країн-підписантів. Сподіваюсь, у мене буде можливість виступити. Працюємо», - зазначив посол України.
Гамянін уточнив, що говоритиме «про те, що ми й маємо казати: про нашу співпрацю з АСЕАН і підтримку в набутті статусу секторального діалогового партнера і про російську агресію, з якою ми попри все боремося».
За словами посла України, зараз іде потужний процес, спрямований на здобуття Україною статусу секторального діалогового партнера АСЕАН. Завдяки цьому ми матимемо змогу налагодити партнерство у різних секторах – торгівлі, економіки, інвестицій, інформаційних технологій, безпеки, гуманітарного розмінування, освіти тощо.
«Це дуже важливо з практичної точки зору, тому що через АСЕАН можна просувати багато ефективних проєктів. Ми вже почали це робити по інформаційних технологіях, продовольчій безпеці, збереженню миру в регіоні. Тож чим більше України буде в АСЕАН, тим менше там залишиться Росії», - акцентував дипломат.
Як повідомлялося, у листопаді 2022 року під час візиту до Камбоджі міністр закордонних справ Дмитро Кулеба підписав від імені України Інструмент про приєднання до Договору про дружбу та співробітництво в Південно-Східній Азії.
Україна розпочала процес приєднання до Договору про дружбу та співробітництво в Південно-Східній Азії ще у 2017 році.
У грудні 2023 року Верховна Рада ухвалила Закон «Про приєднання України до Договору про дружбу та співробітництво в Південно-Східній Азії».