Помер Ґенеральний секретар Світового конгресу українців Стефан Романів
Помер Ґенеральний секретар Світового конгресу українців Стефан Романів

Помер Ґенеральний секретар Світового конгресу українців Стефан Романів

Стефан Романів помер за кілька днів після участі у Першому Конгресі Антиімперського Блоку Народів.

У середу, 26 червня, у варшавській лікарні помер Ґенеральний секретар Світового конгресу українців Стефан Романів. Про це повідомляють ABN Correspondence та Світовий конгрес українців.

Романів був делегатом Першого Конгресу Антиімперського Блоку Народів (Anti-imperial Bloc of Nations), який проходив 21-22 червня 2024 року у литовському місті Каунасі. На цьому Конгресі був обраний віце-президентом АБН.

Стефан Романів народився 12 листопада 1955 року у місті Мельбурн, Австралія. Батько Ілько Романів родом із Тернополя (прибув до Австралії у 1949 році), мати німкеня зі Штуттгарта. З дитинства відвідував українську греко-католицьку церкву у Мельбурні, рідну українську школу, був членом Спілки української молоді. Закінчив педагогічний університет у Мельбурні, працював учителем початкової школи.

Був головою осередку СУМ у Мельбурні, Крайової Управи СУМ в Австралії, головою парафіяльної ради Української греко-католицької катедри в Мельбурні. Очолював парламентську комісію з питань багатокультурності в штаті Вікторія. Працював виконавчим директором організації «Громади мов у Австралії», яка відповідає за вивчення іноземних мов і збереження культур.

Багаторічний голова української громади у Вікторії, довголітній керівник української братської школи та голова шкільної ради, колишній заступник голови Світової управи Спілки української молоді.

З 2008 по 2018 рік Стефан Романів був Генеральним секретарем, а 27 листопада 2018 року обраний Першим заступником президента Світового конгресу українців. Разом з дружиною Анастасією виховав дітей Петра і Терезу. Нагороджений державними нагородами України та Австралії, зокрема орденами Ярослава Мудрого V ступеня (22 січня 2022), «За заслуги» І ступеня (20 серпня 2008), «За заслуги» II ступеня (29 листопада 2007), «За заслуги» III ступеня (17 серпня 2006).

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Источник материала
loader
loader