Про це зазначив у ефірі телемарафону «Єдині новини» представник Головного управління розвідки Міністерства оборони Андрій Юсов, відповідаючи на запитання, наскільки важко обмінювати саме «азовців».
На початку своєї відповіді Юсов зауважив, що наразі вдалося повернути понад 50 українських захисників, які вийшли з Азовсталі.
«Що стосується кожного підрозділу, то за кожного йде боротьба. На жаль, є окремі підрозділи, де робота йде особливо важко», - сказав він.
«Якщо ми говоримо про російську пропаганду, то вона створює певні образи, у які потім сама дуже вірить, і це ускладнює роботу. Як же вони можуть іти на поступки, якщо розповідали своєму суспільство про якихось жахливих нацистів?» - додав Юсов.
При цьому він запевнив, що робота з повернення «азовців» ведеться, і певні результати вже є, але вони не оголошуються публічно.
Юсов також зазначив, що увесь світ бачить різницю, в якому стані після обмінів повертаються додому українські та російські військовополонені.
«Весь світ бачить різницю, в якому стані повертаються в Росію окупанти, і в якому стані повертаються додому українські захисники. Різниця відчутна», - констатував він.
За словами Юсова, у світі зростає тиск на Росію у зв’язку з нелюдським поводженням з військовополоненими.
«Важливим фактором було, що на Саміті миру окрема увага приділялася захисту прав наших полонених і необхідності їх повернення. Певні позитивні зрушення є, але роботи ще дуже багато щодо встановлення порушень прав наших захисників і щодо захисту їхніх прав там, де вони знаходяться у полоні, і щодо повернення їх нарешті додому», - додав представник ГУР.
Як повідомлялося, 25 червня в Україну з російського полону повернулися 90 захисників.
На початку цього року Асоціація родин захисників "Азовсталі" повідомила, що понад 900 бійців 12-ї бригади спеціального призначення "Азов" Нацгвардії України вже майже два роки перебувають у російському полоні.
20 травня 2022 року гарнізон, який утримував "Азовсталь" у захопленому РФ Маріуполі отримав наказ — припинити оборону.
Президент Володимир Зеленський у червні 2022 року повідомив, що після боїв за Маріуполь у російському полоні опинились понад 2,5 тис. українських бійців із заводу "Азовсталь", їхнім визволенням займається Головне управління розвідки Міноборони.