Дрони й протидія дезінформації: проєкти студенів із літньої школи з ШІ
Дрони й протидія дезінформації: проєкти студенів із літньої школи з ШІ

Дрони й протидія дезінформації: проєкти студенів із літньої школи з ШІ

Українські студенти створили 21 defense-tech рішення за два дні.

Під час літньої школи «AI for Defence: Drones, Security, and Disinformation» українські студенти навчалися використовувати штучний інтелект в оборонних технологіях та створили власні інноваційні рішення для потреб захисту країни, повідомила пресслужба Мінцифри.

Навчання відбувалося за трьома напрямами: збір дронів, розробка програмного забезпечення для роботів і створення систем для боротьби з дезінформацією.

«Штучний інтелект уже допомагає знищувати ворожу техніку, розміновувати українські землі й виявляти російські фейки та ІПСО. Таких AI-рішень буде більше. На літній школі ми побачили, наскільки українській молоді цікаві оборонні технології. Усього ми отримали майже 600 реєстрацій слухачів з усієї країни — від Львова до Запоріжжя. Це молоде покоління талановитих інженерів-інноваторів, здатних створити ефективні технології, які збережуть життя тисяч українських захисників», — прокоментував віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

На лекціях учасники дізналися, як зібрати FPV-дрон та інтегрувати штучний інтелект у роботів для ефективного виконання бойових завдань. Студенти також отримали практичні поради, як створювати інформаційні системи для боротьби з фейками та ворожими ІПСО.

«Штучний інтелект оптимізує і пришвидшує боротьбу з потоками російських ІПСО. Кіберполіція активно використовує AI-інструменти для збору інформації, аналізу кіберзагроз та виявлення дипфейків. Проте ми постійно шукаємо нові ШІ-рішення, щоб ще ефективніше оберігати українців від російської пропаганди. Під час літньої школи ми почули багато свіжих ідей щодо використання ШІ в кібербезпеці. Деякі з них переможці зможуть реалізувати на стажуванні в нашому департаменті», — повідомив начальник Департаменту кіберполіції НПУ Юрій Виходець.

У фінальному етапі хакатону команди створювали проєкти ШІ-рішень для сфери оборони. Серед запропонованих ідей: робот-камікадзе, технологія для збивання ворожих дронів, браслет з голосовим ШІ-помічником для надання першої медичної допомоги в бойових умовах та інші.

Переможцями хакатону стали:

  • за напрямом Disinformation — команда Late Days із системою для визначення шкідливих джерел інформації на основі аналізу текстів;
  • у категорії Hardware — команда Cicada, яка розробила спеціальну плівку для маскування дронів від ворожих радарів;
  • за напрямом Software — команда K-pilot з технологією для автоматичного наведення дронів на рухому ціль.

Літня школа була організована Мінцифрою спільно з КПІ ім. Ігоря Сікорського, Львівською політехнікою, ХНУРЕ у співпраці з Кіберполіцією, OSINT-агенцією Molfar і компаніями Osavul та IT-Enterprise.

  • Читайте також: Мінцифри: Україна — на другому місці за кількістю ШI-компаній серед країн Центральної та Східної Європи

Фото: учасники літньої школи «AI for Defence: Drones, Security, and Disinformation» / Мінцифри

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Источник материала
Поделиться сюжетом