Як допомогти рослинам пережити спеку: 5 порад
Як допомогти рослинам пережити спеку: 5 порад

Як допомогти рослинам пережити спеку: 5 порад

Рослини, як і люди, страждають від спеки і можуть від неї навіть загинути. Щоб допомогти їм пережити гарячі дні, необхідно знати кілька простих правил.

Виснажлива спека, яка вже кілька днів випробовує українців на міцність, не менш важко переноситься і рослинами в садах та на дачах. Нині — час цвітіння лілій, троянд та інших квітів, і від гарячого повітря та нестачі вологи вони в'януть, отримують сонячні опіки та навіть гинуть. Як мінімізувати наслідки спеки для рослин, розповів ресурс Als garden and home.

Для початку зазначимо, що рослини в контейнерах вразливіші до сильної спеки та негоди, оскільки температура повітря може "підсмажити" коріння та верхівки. Рослини з дрібною кореневою системою, особливо однорічники, які перебувають у підвісних кошиках, найбільше можуть постраждати від спеки. А ось сукуленти добре переносять високу температуру.

Як же допомогти рослинам пережити літню спеку?

Більше поливайте

Високі температури потребуватимуть більшого поливу, оскільки збільшується швидкість втрати води листям рослини. Це призводить до сонячних опіків і в'янення. Збільште кількість додаткового поливу. Дуже важливо враховувати час доби, коли ви поливаєте рослини. Полив у середині дня буде не таким ефективним, тому що чагарники, багаторічники і рослини витрачають свою енергію на те, щоб пережити спеку, а не на поглинання води. Найкращий час для поливу рослин — ранок, коли температура нижча. Не перестарайтеся, тому що це також може завдати шкоди вашим рослинам, навіть у спеку.

Рясний полив рано вранці дасть рослинам сили пережити високі температури
Фото: Freepik

Пропустіть підживлення

Рослини використовують усі свої ресурси, щоб пережити спеку, і не можуть заощадити енергію, необхідну для поглинання добрив. Замість цього добрива залишаються в ґрунті й можуть спалити рослину. Коли спекотна погода закінчиться, поверніться до звичайного графіка внесення добрив.

Уникайте обрізки

Обгоріла на сонці поросль на рослинах може спровокувати спокусу обрізати її, але чекати цього не можна! Це обпалене сонцем листя захищає внутрішню частину рослини, забезпечуючи тінь і захист від сонця. Зачекайте, поки температура не повернеться до норми, на випадок нової хвилі тепла.

Забезпечте тимчасову тінь

У спекотний день ми рятуємося від спеки, переміщаючись у тінь або в приміщення. На жаль, рослини на це не здатні. Тому необхідно забезпечити їм захист від сонця. Над рослинами можна натягнути затіняючу сітку. Якщо у вас є рослини в контейнерах, переміщайте їх у затінені місця.

Додаткова тінь допоможе рослинам у спеку
Фото: Соцмережi

Мульчування

Коріння рослин також може постраждати від високих температур. Додавання шару мульчі навколо ґрунтопокривних рослин, чагарників і дерев збереже ґрунт на пару градусів прохолоднішим, запобігаючи його висиханню. Нанесіть мульчу товщиною близько 7 см навколо рослин, розподіливши її біля крапельної лінії або джерела води.

Мульчування — один із найефективніших способів зберегти коріння рослин у спеку
Фото: Leto.ua

Як визначити, що спека все ж таки пошкодила рослини?

В'янення

У кожної рослини є своя "точка постійного в'янення", яка визначає, чи зможе вона відновитися чи ні. Якщо вона пройде цю точку, ніяка вода або турбота не зможуть повернути її назад. Якщо листя вашої рослини починає набухати після того, як ви її рясно полили, то з рослиною все гаразд.

Висохле листя

Коли це станеться, перевірте, чи є стебла гнучкими або зеленими: якщо так, то ваша рослина все ще жива. Якщо на листках є зелень, це також означає, що вашу рослину можна врятувати. Як ми вже згадували вище, не видаляйте обпалене сонцем листя доти, доки не мине спека, тому що воно захищає здорові частини вашої рослини.

Раніше Фокус писав, які кімнатні рослини позбавлять стресу і поліпшать психічне здоров'я.

Источник материала
Поделиться сюжетом