Сексуальні злочини російських військових в Україні розслідуватиме прокуратура Відня
Сексуальні злочини російських військових в Україні розслідуватиме прокуратура Відня

Сексуальні злочини російських військових в Україні розслідуватиме прокуратура Відня

Австрійська правозахисна організація CEHRI та фонд Джорджа та Амаль Клуні "За справедливість" звернулися до прокуратури з проханням розпочати розслідування злочинів сексуального насильства та вбивства, скоєних російськими військовими в Україні.

Як передає Укрінформ, про це повідомляється на сайті CFJ.

"Міжнародний центр захисту прав людини (CEHRI) та Фонд Клуні "За справедливість" (CFJ) звернулися до федерального прокурора Австрії з проханням розпочати розслідування злочинів сексуального насильства та вбивства, скоєних російськими військовими в Україні. Організації надали детальні докази проти винуватців і представляють двох жінок, яких зґвалтували російські солдати, окупувавши їхнє село в Київській області на початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року", – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що "Олену" та "Ольгу" (імена змінені) вивели з їхніх домівок вночі п’яні російські солдати у супроводі свого командира. "Спочатку вони прийшли до Олени. Коли вона запитала, чи вб’ють її солдати, командир відповів, що їй нема чого боятися, бо "хлопці просто хочуть розважитися". Потім солдати пішли до Ольги. Коли її чоловік спробував завадити їм забрати її, солдати застрелили його на місці. Після численних зґвалтувань та інших форм сексуального насильства обидві жінки змогли втекти та повернутися додому", – зазначається у повідомленні.

Надалі село було звільнено Збройними силами України. Одна з жінок там залишилася, а інша виїхала до Австрії.

Справа стосується безпосередніх виконавців злочинів, а також семи командирів середньої та вищої ланки, яких ініціатива CFJ The Docket визначила як підозрюваних у злочинах проти людяності. Справа містить детальні докази, зібрані The Docket під час польових розслідувань в Україні, а також всебічний аналіз відкритих джерел, використаних для збору інформації про окремих злочинців та структури командування, та інші підтримуючі докази.

Австрійська правозахисна організація CEHRI провела детальний юридичний аналіз, який засвідчив, що "Австрія має юрисдикцію для розслідування цих злочинів як воєнних злочинів та злочинів проти людяності в національних судах на основі екстериторіальних принципів юрисдикції". "Це включає принцип універсальної юрисдикції, який дозволяє державам розслідувати та переслідувати найбільш серйозні міжнародні злочини незалежно від місця їх скоєння або національності злочинця чи жертв. Цей принцип виходить із розуміння, що такі злочини становлять загрозу для всієї міжнародної спільноти", – йдеться у пресрелізі.

На підставі переконливих доказів, поданих проти конкретних злочинців, CEHRI та CFJ закликали австрійську владу відкрити кримінальне розслідування та видати ордери на арешт підозрюваних, що дозволить їх арешт, екстрадицію та судове переслідування. Ордери на арешт можуть бути виконані в країнах за межами Австрії через системи Європолу та Інтерполу.

Прокуратура Відня підтвердила австрійському інформагентству APA, що заява була подана до них і що будуть зроблені подальші кроки.

Як повідомляв Укрінформ, у жовтні минулого року Фонд Джорджа та Амаль Клуні «За справедливість» направив три подання до Федеральної прокуратури Німеччини з проханням розслідувати російські злочини, скоєні в Україні.

Фото ілюстративне

Теги по теме
расследование
Источник материала
loader
loader