Підсумки 04.07: Бої за Часів Яр і заброньовані
Підсумки 04.07: Бої за Часів Яр і заброньовані

Підсумки 04.07: Бої за Часів Яр і заброньовані


Підсумки 04.07: Бої за Часів Яр і заброньовані - Фото 1

Сили оборони залишили південний мікрорайон у Часовому Яру; в Україні нараховується близько 11,1 млн чоловіків від 25 до 60 років, які потенційно підлягають мобілізації. Kореспондент.net виділяє головні події вчорашнього дня.

Підрозділи Сил оборони відійшли з позицій у мікрорайоні Канал у Часовому Яру. Про це в ефірі національного телемарафону повідомив представник оперативно-стратегічного угрупування військ “Хортиця” Назар Волошин. За його словами, було “недоцільно” утримувати мікрорайон, до якого увійшли російські окупанти, оскільки це загрожувало життю та здоров’ю військовослужбовців.

В Україні нараховується близько 11,1 млн чоловіків від 25 до 60 років, які потенційно можуть бути мобілізовані. Зараз заброньовано 565 тисяч чоловіків, але “ця цифра надзвичайно динамічна і цей показник він може і збільшуватися, хтось може втрачати бронювання, але зараз вона навколо от 5-6% від загального пулу”.

У Збройних Силах України є 14 бригад без зброї, оскільки вона досі не прийшла від країн-союзниць. За його словами, коли та надійде, можна буде говорити про контрнаступальні дії, оскільки сьогодні Україні потрібно захистити те, що у неї є.

Прес-секретар президента Володимира Зеленського Сергій Никифоров спростував заяву американського пропагандиста Такера Карлсона про те, що він нібито отримав дозвіл на інтерв’ю з главою держави. Нікіфоров наголосив, що

Під удар потрапила цивільна портова інфраструктура в Одеському районі. Внаслідок ракетної атаки один цивільний загинув, ще сім – дістали поранення, пошкоджено портові споруди та адміністративно-побутові приміщення.

Після російської атаки на Полтавську область 3 липня було пошкоджено газову інфраструктуру. Внаслідок таки загинув працівник АТ Укргазвидобування, троє працівників поранено. Перед цим Полтавська ОВА повідомляла, що бійці ППО збили російську ракету.

Внаслідок атаки ніби постраждали восьмеро працівників електропідстанції, одному з них знадобилася медична допомога. Експертам МАГАТЕ повідомили, що ймовірний удар також спричинив витік масла щонайменше з одного з двох трансформаторів підстанції, пошкодив верхню частину одного з них, а також з’єднувальну лінію. Гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі зазначив, що атака порушує декілька основ ядерної безпеки, зокрема ту, що захищає персонал. В Україні не виключають, що йдеться про цілеспрямовану чергову російську провокацію.

У 2023 році валовий внутрішній продукт України збільшився на 5,3%, а у доларах, за оцінкою Світового банку, розмір виріс зі 162 млрд. дол. до 178,8 млрд. дол. Як наслідок, у рейтингу Україна піднялась з 59-го місця на 57-ме, обійшовши Кувейт (і ще одне місце додалося внаслідок того, що з рейтингу виключили Кубу). Сусіди України – Угорщина з 212,4 млрд. дол. і Ефіопія зі 163,7 млрд. дол.

Через війну евакуйовано 453 541 музейний предмет з українських музеїв, а приблизно 35 тис. офіційно перебувають у розшуку. Загалом на 2014 рік в Україні було 12 млн музейних об’єктів, які належали до державної частини музейного фонду, і з них 1,7 млн зараз перебувають на тимчасово окупованій території. 

Очікується, що 5 липня Орбан поїде до Москви, лише через кілька днів після того, як він здійснив несподіваний візит до Києва. Очільник угорського Міністерства закордонних справ Петер Сійярто теж їде. Востаннє Орбан зустрічався з російським диктатором Володимиром Путіним у жовтні 2023 року в Пекіні на форумі “Один пояс, один шлях”, куди він приїхав як єдиний політик ЄС.

Єврокомісія (ЄК) оголосила про введення компенсаційних мит на імпорт електромобілів із Китаю. Заходи вжито через порушення конкурентних умов на ринку внаслідок значних державних субсидій для галузі в КНР. Європейська комісія дійшла висновку, що ланцюг доданої вартості в Китаї має переваги внаслідок нечесного субсидіювання, яке спричиняє загрози економічних втрат для виробників АЕА в ЄС.

Найдешевшими країнами для життя серед членів ЄС є Болгарія та Румунія (60%) та Польща (66%). Водночас Данія є країною із найвищим рівнем цін (143% від середньоєвропейського показника). На другому і третьому місці Ірландія (142%) та Люксембург (135%). Найдешевший одяг в Іспанії (81%) та Болгарії (82%), у той час як у Данії та Чехії він найдорожчий (відповідно 131% та 126%).



Теги по теме
Владимир Зеленский Оружие электромобили
Источник материала
loader
loader