Наразі іранський арсенал є найбільшим на Близькому Сході й оцінюється у понад три тисячі ракет. Експерти проаналізували останні супутникові знімки об’єктів виробництва.
Останні супутникові фото показують значне розширення двох ключових іранських об’єктів з виробництва балістичних ракет. Воно відбулося після угоди від жовтня 2022 року, згідно з якою Іран погодився надати ракети Росії, яка шукала їх для війни проти України. Про це у понеділок, 8 липня, повідомило .
Агентство зазначає, що наразі іранський арсенал є найбільшим на Близькому Сході й оцінюється у понад три тисячі ракет. Це озброєння включає модифікації, призначені для перевезення звичайних і ядерних боєголовок.
Супутникові знімки свідчать про те, що на військовій базі Модарреса в березні та виробничому комплексі Ходжир у квітні видно понад 30 нових споруд, оточених великими земляними валами.
Експерти пов’язують ці вали з виробництвом ракет, імовірно вони призначені для того, щоб вибух в одній будівлі не призвів до детонації в сусідніх спорудах.
Як розповіли Reuters три іранські чиновники, об’єкти на знімках розширюються з метою збільшення виробництва балістичних ракет. Також деякі з нових будівель дадуть змогу подвоїти виробництво безпілотників.
Ймовірно, виготовлені там безпілотники і ракетні компоненти будуть продані Росії, також частина безпілотників може бути передана хуситам, а ракети – Хезболлі.
Нагадаємо, у лютому Reuters повідомляло, що Іран передає Росії 400 балістичних ракет з дальністю до 700 км.
А у травні ЗМІ писали, що Іран передав РФ новітні високоточні авіабомби.