«Енергетична» допомога: Шмигаль анонсував нові кредитні програми до 25 липня
«Енергетична» допомога: Шмигаль анонсував нові кредитні програми до 25 липня

«Енергетична» допомога: Шмигаль анонсував нові кредитні програми до 25 липня

Економічні стимули для громадян і бізнесу щодо розбудови децентралізованої генерації запрацюють на повну силу не пізніше 25 липня.

Про це повідомив Прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду, передає Укрінформ з посилання на Телеграм глави уряду.

«Магістральним напрямком є розбудова децентралізованої генерації. Уряд розробив і вже частково запустив комплекс заходів, що стимулюватиме громадян та бізнес до енергетичної стійкості... Очікуємо, що не пізніше 25 липня усі ці механізми запрацюють на повну силу», - сказав він.

Шмигаль пояснив, що серед заходів для розбудови енергетичної стійкості є кредити для громадян під 0%, до 480 тис. грн, на 10 років для встановлення сонячних, вітрових установок та систем накопичення електроенергії.

Водночас другою програмою стали пільгові кредити для малого й середнього бізнесу. Вони можуть сягати до 150 млн грн на строк до 10 років під 5-7-9% річних для встановлення газової електрогенерації.

«На територіях, що межують із зоною бойових дій, процентна ставка знижується до 1-5% на перші два роки, а кредити на інвестиційні цілі з наступного року можна буде взяти під 5% річних», - уточнив Шмигаль.

Глава уряду зазначив, що також наявна програма кредитування для ОСББ та ЖБК на суму до 5 млн грн. За його словами, за рахунок цих коштів співвласники житла встановлять сонячні станції і теплові насоси. Надалі держава в межах програми «ГрінДІМ» компенсує їм 70% витрат на проєкт.

Четвертою програмою є кредити для великого бізнесу на 5-7 років під 14-16% річних, під заставу обладнання. Прем'єр-міністр зазначив, що спільно з НБУ уряд провели роботу з банківським сектором, який готовий забезпечити таке кредитування.

«Також до парламенту подані законопроєкти про скасування мита і ПДВ на ввезення енергетичного обладнання. Розраховуємо на оперативне ухвалення Верховною Радою цих законопроєктів» , - сказав Шмигаль.

Як повідомлялося, унаслідок ударів російських ракет та дронів знищено вже 9 гігават (ГВт) потужностей енергосистемикраїни, а також 80% теплової генерації, третина гідрогенерації.

Міністерство енергетики працює над розробленням фінансових інструментів, які надають можливість громадам, місцевому самоврядуванню, комунальним підприємствам встановлювати додаткову генерацію для власних потреб. Окрім цього, Міненерго активно працює з міжнародними партнерами для посилення співпраці у галузі розподіленої генерації.

Фото: КМУ

Теги по теме
Кабмин
Источник материала
loader
loader