Байден зустрівся із Зеленським і оголосив про новий пакет військової допомоги
Байден зустрівся із Зеленським і оголосив про новий пакет військової допомоги

Байден зустрівся із Зеленським і оголосив про новий пакет військової допомоги

Президент США Джо Байден оголосив про новий пакет допомоги Україні перед початком брифінгу з президентом Володимиром Зеленським. Деталі пакету поки не розкриваються, однак за інформацією Associated Press, може йтися про військову допомогу на суму $225 млн, включаючи зенітно-ракетний комплекс Patriot.

Раніше, 9 липня, на відкритті саміту НАТО у Вашингтоні Байден вже анонсував передачу Україні додаткової системи Patriot та інші поставки для посилення протиповітряної оборони країни.

Радник з питань національної безпеки президента США Джейк Салліван під час громадського форуму НАТО повідомив про майбутню важливу подію: "Через кілька годин ми знову впишемо своє ім'я в історію. Президент Байден збере понад 20 світових лідерів, які також підписали власні двосторонні угоди з безпеки з Україною, для запуску Ukraine Compact".

За словами Саллівана, цей договір об'єднає всі країни і чітко продемонструє намір продовжувати підтримку України в поточній боротьбі, а також допомогу в зміцненні її сил для впевненого стримування та захисту у разі майбутньої агресії.

"Після закінчення цієї війни всі країни Ukraine Compact продовжать підтримувати Україну так само, як і зараз", - підкреслив радник президента США.

Презентація нового договору Ukraine Compact запланована на четвер, 11 липня. Документ об'єднає понад 20 держав, які уклали двосторонні угоди з безпеки з Києвом.

Теги по теме
Владимир Зеленский Джо Байден
Источник материала
Поделиться сюжетом