15 июля, понедельник
С картинками
Текстовый вид
ru
Украинский
Русский
Хто розумніший і має кращу пам'ять – "жайворонки" чи "сови"? Несподівані результати дослідження
Хто розумніший і має кращу пам'ять – "жайворонки" чи "сови"? Несподівані результати дослідження

Хто розумніший і має кращу пам'ять – "жайворонки" чи "сови"? Несподівані результати дослідження

Англійські вчені дослідили когнітивні функції людей "жайворонків", які рано лягають спати та рано прокидаються, і "сов", що часто засиджуються до ночі. Результати аналізу показали, що любителі пізніх підйомів мають кращу пам’ять та більш активні протягом дня.

Велика кількість відомих діячів культури належить до хронотипу "сов", що підтверджує високий рівень інтелектуальних здібностей, пише The Guardian. Функціонування їх центральної нервової системи має кращі показники.

У процесі дослідження взяли участь понад 26 000 людей, які пройшли низку тестів на інтелект, реакцію та пам’ять. Вчені зібрали інформацію про тривалість сну членів експерименту та час, коли вони почувають себе найбільш бадьорими і продуктивними. Виявилося, що особи, які пізно лягають спати, мають кращі результати перевірки когнітивних функцій, ніж поціновувачі ранніх підйомів.

"Ми виявили, що тривалість сну безпосередньо впливає на роботу мозку, і ми вважаємо, що проактивне керування режимами сну дійсно важливо для покращення та захисту роботи нашого мозку", – пояснив один із дослідників Дацин Ма.

Науковці наголосили, що кожна людина має прислуховуватися до потреб власного організму та спати достатню кількість годин на день. Лише за такої умови вдасться підтримувати здорове функціонування центрального відділу нервової системи: "Без детальної картини того, що відбувається в мозку, ми не знаємо, чи впливає хронотип "ранкової" чи "вечірної" людини на пам'ять і мислення, чи зниження когнітивних функцій спричиняється змінами в режимі сну".

Раніше OBOZ.UA писав про дослідження вчених, які підтвердили, що деякі сни можуть передбачати майбутнє.

Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

Источник материала
Поделиться сюжетом