Про це повідомив міністр промисловості та технологій Туреччини Мехмет Качир на своїй сторінці у соцмережі Х.
“Після відокремлення від ракети наші команди провели чотири переміщення 10, 12, 14 і 16 липня, крок за кроком вивівши наш супутник з еліптичної орбіти між 300 км та 70 тисяч кілометрів, на кругову орбіту на відстані 35 786 кілометрів, що є кінцевою орбітою місії. Вчора ввечері ми стали свідками останнього з цих переміщень”, - повідомив міністр.
#TÜRKSAT6A’da gerçekleştirdiğimiz ilklerin en önemlilerinden biri yörünge transferlerini kendi ekiplerimizin kabiliyetleri ile yapabilmekti.
— Mehmet Fatih KACIR (@mfatihkacir) July 18, 2024
Bu yetkinlik Türkiye’nin önümüzdeki yıllarda geliştireceği yeni uydu ve uzay projelerinde değerlendireceğimiz önemli bir kabiliyeti bize… pic.twitter.com/TXWNYPmith
Останній етап виведення на остаточну орбіту тривав 5 хв. 22 секунди. У найближчі місяці будуть завершені випробування на орбіті приблизно на 50 градусів, а потім супутник буде переведено на 42 градуси.
Міністр наголосив на тому, що завдяки TÜRKSAT 6A Туреччина стала однією з 11 країн, які можуть виробляти власні супутники зв’язку.
Планується, що супутник Turksat 6A пропрацює щонайменше 15 років.
Супутник Türksat 6A, розроблений турецькими інженерами, був відправлений у космос зі стартового комплексу 40 ракетою Falcon 9 компанії SpaceX о 02.30 за турецьким (однаковий з київським) часом 9 липня.