Про це пише Time, повідомляє Укрінформ.
«Перші вісім чи десять місяців, тобто весь 2025 рік, будуть дуже важкими, – цитує видання анонімного українського високопосадовця. – Але з часом він (Трамп, – ред.) побачить, що Путіну не можна довіряти». І що йому байдуже до того, чим переймається Трамп. «Тоді побачимо певні переваги... Він не хотітиме, аби Путін з ним грав», – додав посадовець.
Зазначається, що Трамп, очевидно, скоротить допомогу Україні й намагатиметься підштовхувати Президента Володимира Зеленського до укладення мирної угоди з перекосом на користь Росії. Як і попередні президенти США, Трамп на початку свого терміну також може прагнути перезавантаження відносин з Путіним.
Обравши сенатора Джей Ді Венса, який є одним з найзапекліших противників американської підтримки України, кандидатом на посаду віцепрезидента, Трамп став на бік більш ізоляціоністського крила своєї партії. Проте дехто в Києві зберігає надію, що Венс на посаді віцепрезидента також може з часом змінити свою позицію.
Українці розраховують на допомогу своїх союзників у Європі та американського військово-промислового комплексу, який може отримати величезні прибутки від продовження виробництва зброї для України.
За даними видання, в останні місяці Зеленський і його команда працювали над зміцненням зв’язків зі своїми союзниками в Конгресі та іншими особами, близькими до команди Трампа.
Проте, зважаючи на невизначеність президентських перегонів у США, деякі з близьких союзників Зеленського воліли б уникати прямого контакту з будь-якою з команд. Ризики стати на бік не того кандидата занадто високі.
«Ніхто не знає, що станеться, – зазначив інший український посадовець виданню. – Ми просто повинні поважати цю інституцію і сподіватися на краще».
Як повідомляв Укрінформ, представники Демократичної партії США, яких у ЗМІ називали потенційними кандидатами у президенти після зняття Джо Байдена з перегонів, публічно підтримали висунення кандидатури Камали Гарріс.
Фото: The White House