Команда компанії Telegram поінформувала, що засновник платформи Павло Дуров не зустрічався нещодавно в Азербайджані з очільником Кремля Володимиром Путіним. Про це пресслужба Telegram повідомила «Радіо Свобода».
У своїй новині «Радіо Свобода» написало, що до Парижа, де його затримали напередодні, Дуров прилетів з Азербайджану. Там 18–19 серпня з візитом перебував очільник Росії Володимир Путін.
«Невідомо, чи зустрічався Дуров із Путіним у Баку», — писало «Радіо Свобода».
Після цієї публікації пресслужба Telegram повідомила «Радіо Свобода», що Дуров не зустрічався з Путіним, не робив запитів на таку зустріч і не отримував пропозицій щодо неї.
Водночас російський телеграм-канал Baza стверджує, що Путін начебто відмовився зустрічатися з Павлом Дуровим в Азербайджані. Голова Кремля та засновник Telegram одночасно перебували в Баку.
За даними «Бази», за кілька днів до візиту чиновники Адміністрації президента РФ запропонували Путіну організувати зустріч з Дуровим, але Путін відмовився.
Причина відмови «Базі» невідома, як невідома і передбачувана тема зустрічі.
Як повідомляє французький канал TF1/LCI із посиланням на свої джерела, влада Франції звинувачує Дурова у співучасті в торгівлі наркотиками, злочинах проти дітей та шахрайстві через відсутність модерації контенту в телеграмі.
Як повідомляє російський телеграм-канал Baza, після арешту Дурова російським чиновникам доручили видалити службові листування в телеграмі.
Команда Telegram прокоментувала затримання Павла Дурова, заявивши, що месенджер та його власник не несуть відповідальності за зловживання на платформі.
Читайте також:
- Телеграма в Париж. За що затримали Павла Дурова
- Затримання Дурова: можливі наслідки. Коментують Микита Потураєв та Максим Дворовий
- Затримання Павла Дурова у Франції: світова реакція на арешт засновника Telegram
Відзначимо, раніше низка українських експертів та представників влади, зокрема спецслужб, неодноразово повідомляли, що Telegram має контакти з російською владою. Зокрема, про це говорив спікер ГУР МО Андрій Юсов: «Ми бачимо, що на території Росії російські спецслужби можуть дуже оперативно розв'язувати питання з адміністрацією Телеграму, коли їм це потрібно».
Про небезпечність і ймовірну контрольованість телеграму неодноразово розповідав журналіст та кіберблогер Назар Токар, який стверджує, що сервери месенджера розташовані в Росії. Менеджер проєктів ЦЕДЕМ з медіаграмотності та протидії дезінформації Олександр Монастирський також вважає телеграм небезпечним, зокрема, через певну незахищеність даних на платформі. Аналітик агенції «Мольфар» Павло Фіалковський зауважує, що є не один випадок, який може підтвердити, що платформа співпрацює з російськими спецслужбами.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.