В етері 24 Каналу юрист Центру протидії корупції Роман Колюхов сказав, який може бути механізм повернення Дмитрука в Україну та притягнення до відповідальності. Зазначимо, що суд заочно призначив запобіжний захід нардепу у вигляді тримання під вартою.
Що повинна зробити Україна, щоб повернути Дмитрука
Насправді цей механізм прописаний в Кримінально-процесуальному кодексі. Це окремий розділ, який передбачає міжнародну співпрацю України з іншими державами.
З останніх новин відомо, що Державне бюро розслідувань вже звернулося із запитом про оголошення в міжнародний розшук Дмитрука. Це означає те, що в перспективі це може завершитися його затриманням за кордоном й все ж таки теоретично поверненням в Україну.
Юрист Центру протидії корупції припустив, яким чином Дмитруку вдалося попросити в Молдові про тимчасовий прихисток, якщо в Україні на нього вже була заведена справа.
Мені здається, що Дмитрук не перший такий,
– сказав Колюхов.
Згадайте, скандально відомого екссуддю Дніпровського райсуду Києва, що ухвалював рішення проти Автомайдану Миколу Чауса, якого зараз судять. Він також опинився в Молдові й просив там прихисток. У результаті повернувся на територію України й зараз перебуває на лаві підсудних.
Є різні сценарії та можливості. Загалом Дмитрук так само може опинитися на лаві підсудних в Україні. Для цього потрібно, щоб Україна застосувала всі правові механізми, які передбачені українським й міжнародним законодавством, аби іноземні держави, на території яких перебуватиме Дмитрук, сприяли в затриманні нашого народного депутата й поверненні його до України,
– додав юрист ЦПК.
На його думку, варто акцентувати не так на тому, чи фізично людина перебуває в Україні, як на тому, чи ухиляється вона від виконання покладених на неї процесуальних обов'язків в певному кримінальному провадженні. Наприклад, якщо суд видає дозвіл на здійснення спеціального судового провадження й особа засуджується заочно, то все ж таки в майбутньому вона може понести покарання.