В 1 000 разів ефективніше за звичайну: вчені представили першу у світі "водневу сонячну" панель
В 1 000 разів ефективніше за звичайну: вчені представили першу у світі "водневу сонячну" панель

В 1 000 разів ефективніше за звичайну: вчені представили першу у світі "водневу сонячну" панель

Воднева панель Solhyd функціонує за унікальним принципом, який відрізняє її від традиційних сонячних панелей та електролізерів. Цей пристрій поєднує стандартну фотоелектричну батарею з спеціально розробленим шаром, який генерує водень за рахунок адсорбції спеціальним матеріалом водяної пари з вологого повітря.

Що відомо про нову розробку вчених

Водяна пара накопичується всередині панелі, а під дією сонячного світла фотоелектрохімічний осередок розділяє її на водень і кисень. Цей пристрій настільки інноваційний, що "ігнорує" сонячне світло і працює зі світлом на основі іншого принципу.

Ключовим елементом системи є мембрана, яка здатна збирати та концентрувати водяну пару в конверсійній камері. Енергія з верхнього шару використовується для активації каталізаторів, які розщеплюють повітря та молекули води.

Цей процес може відбуватися незалежно від наявності води та не потребує підключення до електромережі, що робить систему повністю автономною для виробництва водню.

Які об'єми енергії може генерувати водяна панель

Один модуль Solhyd здатний виробляти близько 6 кілограмів водню на рік у північно-західному європейському кліматі. Для порівняння, сонячна електростанція на даху площею вдвічі меншою, що має 20 водневих панелей, може забезпечити від 120 до 240 кілограмів водню щорічно, що еквівалентно приблизно від 4 до 8 мегаватів на годину водневої енергії.

Панелі мають пікову ефективність 15%, а реальна мета ефективності складає 12% і більше. Вони також відрізняються кількома важливими характеристиками, наприклад, сумісністю з більшістю комерційних фотоелектричних модулів та виготовляється з високоякісних матеріалів. Це спрощує інтеграцію з іншими сонячними системами, особливо з сучасними моделями.

Кожна панель може виробляти до 250 літрів водню на день за умов оптимізації. Річний вихід водню з панелей, встановлених на даху площею 1 000 квадратних метрів, становить від 2 до 4 тонн. Продуктивність значною мірою залежить від кількості сонячного випромінювання.

Источник материала
loader
loader