Користувачі iPhone зможуть визначити, чи втрачають вони слух після того, як Apple запустила медичний аудіотест для своїх навушників.
Оновлення програмного забезпечення для бездротових навушників компанії Airpods Pro запровадить тест вимірювання рівня слуху в децибелах.
Якщо тест визначить, що користувачі втрачають слух, навушники зможуть функціонувати як слуховий апарат, посилюючи голос під час напружених розмов віч-на-віч і телефонних дзвінків.
Компанія заявила, що це означало, що навушники AirPods Pro виступали як «слуховий апарат клінічного рівня», який знаходиться в процесі схвалення медичними регуляторами США.
Apple оголосила про цю функцію під час презентації своїх останніх iPhone, iPhone 16, які оснащені спеціальною кнопкою камери для зйомки фотографій і включають інструменти штучного інтелекту (AI), такі як пошук оглядів і меню при наведенні камери на ресторан або визначення тварин. і рослини.
Навушники AirPods Pro від Apple коштують 229 фунтів стерлінгів, що значно дешевше, ніж традиційні слухові апарати, хоча вони не призначені для використання цілий день.
Тест Apple на слух включатиме серію тихих звуків, гучність яких постійно зростатиме, коли користувач торкнеться екрана, коли зможе розпізнати звук.
Тест повторюється в кожному вусі, при цьому користувач отримує dBHL (рівень слуху в децибелах) для лівого і правого вуха на різних частотах і повідомляє, чи є у нього помірна, чи серйозна втрата слуху. Ті, у кого виявлено проблеми зі слухом, можуть автоматично регулювати аудіовихід навушників.
Потім мікрофони в навушниках можуть виявляти та обробляти зовнішній шум, щоб посилювати важливі звуки, наприклад людську мову, і відсіювати фоновий шум.
Apple повідомила, що навушники також будуть оснащені автоматичним захистом слуху, який приглушує шуми в гучному середовищі. Ця функція не буде доступна в дешевших навушниках Apple AirPod, які були представлені в понеділок ввечері.
Найновіший розумний годинник компанії – Apple Watch Series 10 – також зможе виявляти ознаки апное уві сні, розладу, через який люди перестають дихати під час сну та не діагностується у більшості людей.
Apple взялася за здоров’я слуху через кілька років після того, як компанію звинуватили в пошкодженні слуху людей своїм iPod, її знаменитим портативним музичним плеєром.
Аудіологи висловлювали занепокоєння щодо гучних максимальних рівнів гучності iPod, що навіть призвело до судових позовів від клієнтів, які стверджували, що пристрій небезпечний для слуху.