Група вчених з Китаю та США показала, що можна значно покращити ефективність перовскітних сонячних батарей, не знижуючи їхню продуктивність. Для цього вони використали спеціальний хімічний матеріал терпиридин, пише Interesting Engineering.
Завдяки цьому підходу сонячні батареї досягли дуже високої ефективності — 25,24%, і навіть після тривалої роботи під сонячними променями зберегли 90% своєї продуктивності. Це означає, що нова технологія дозволяє сонячним панелям працювати довше і краще, не втрачаючи своїх властивостей.
Основною проблемою для сонячних батарей є дефекти, які з’являються під час їхнього використання. Раніше їх було важко усунути, оскільки матеріали, які використовуються для їхньої «пасивації» (захисту), з часом переставали бути ефективними. Це призводило до того, що батареї починали працювати гірше.
Новий підхід вчених полягає в тому, що вони використали терпиридин, який здатний постійно захищати батареї від нових дефектів, незалежно від того, скільки часу вони працюють. Це дозволяє використовувати матеріал у високих концентраціях без шкоди для ефективності батарей.
Дослідники впевнені, що їхнє відкриття допоможе зробити сонячні батареї більш надійними та довговічними, що особливо важливо в умовах зростального попиту на енергоощадні технології.