Про це повідомляє Telex, передає Укрінформ.
Міністр закордонних справ Петер Сійярто провів спільну пресконференцію зі своїм чадським колегою Абдеррахманом Куламаллахом з нагоди візиту президента Чаду до Будапешта, який Сійярто назвав історичним, підкресливши, що такого візиту ще ніколи не було.
Сійярто заявив, що Чад і Угорщина – дві країни «які чітко вірять, що війни можуть і повинні вирішуватися шляхом переговорів, а не за допомогою зброї».
Згідно з угодою про оборонну співпрацю двох країн, яка була опублікована в угорській офіційній газеті у понеділок увечері, країни боротимуться з тероризмом шляхом взаємного обміну військовими знаннями та досвідом. Сійярто додав, що угорський уряд ініціював виділення Європейським Союзом 14 млн євро з так званого Європейського фонду миру на підтримку розвитку оборонного потенціалу Чаду.
«Угорська пропозиція була включена до порядку денного засідання Комітету послів ЄС, запланованого на 26 вересня, і ми сподіваємося, що ця пропозиція буде прийнята», – сказав він.
Як повідомляв Укрінформ, Європейський фонд миру (EPF) був утворений у березні 2021 року для фінансування заходів в рамках спільної зовнішньої та безпекової політики ЄС, що стосуються військових та оборонних справ.
Станом на червень 2024 року загальна допомога Україні з боку ЄС через EPF становить 6,1 млрд євро.
Угорщина раніше заявляла, що блокуватиме 6,5 млрд євро з Європейського фонду миру для України, доки «в цій країні не припиниться дискримінація угорських комерційних компаній»,.
Високий представник ЄС Жозеп Боррель заявив, що ситуація, коли вето однієї країни ЄС не дозволяє використовувати 6 млрд євро в рамках EPF для компенсації військової допомоги, вже наданої Україні, є неприйнятною. Саме тому країнам ЄС варто розглянути шляхи, як обійти таке вето.