Вчені пропонують друкувати скляні блоки на 3D-принтері й будувати з них будівлі у стилі LEGO
Вчені пропонують друкувати скляні блоки на 3D-принтері й будувати з них будівлі у стилі LEGO

Вчені пропонують друкувати скляні блоки на 3D-принтері й будувати з них будівлі у стилі LEGO

У рамках останнього кроку до більш екологічного будівництва інженери Массачусетського технологічного інституту винайшли геніальний спосіб виробництва надрукованих на 3D-принтерах багаторазових скляних цеглинок. Завдяки своїй вигадливій конструкції, блоки за міцністю не поступаються бетону, але мають кращі екологічні характеристики. Та щей будувати з них будівлі весело, як з конструктора LEGO.

Деталі

Майкл Стерн, який є засновником і директором Evenline, підрозділу MIT, який розробив спеціальну технологію 3D-друку, яка використовувалася для виготовлення цегли, зазначає, що людей дивує, що саме скло обране матеріалом для цеглин. Це не дивно, адже скло у нас асоціюється з крихкістю й тендітністю.

Однак друк кожної цегли в кілька шарів дає результат, що скляні блоки у тестах витримують такий самий тиск, як бетонний блок. Вони також мають форму вісімки, тобто кілька цеглинок можна з’єднати між собою так само як LEGO, але з можливістю створення вигнутих форм.

Важливо те, що скло є матеріалом, який дуже добре переробляється. Як виявилося, майже нескінченно.

Система може використовувати скляні пляшки, які подрібнюються та розплавляються, щоб принтер наносив шар за шаром. Найміцніші прототипи цегли були виготовлені здебільшого зі скла з окремою функцією блокування, яка використовує кілочки, дуже схожі на такі болісні шпильки на цеглині ​​LEGO. Ці з’єднувальні елементи наразі потрібно виготовляти з іншого матеріалу, але коли його видалити, самі цеглини можна переставити або розплавити та використати повторно.

Це приклад повторного будівництва, яке мінімізує потребу в нових будівельних матеріалах, де це можливо, щоб допомогти зменшити викиди парникових газів, пов’язані з будівельною галуззю.

Команда побудувала вигнуту стіну, щоб продемонструвати потенціал своїх інновацій, і тепер вони прагнуть більшого. Стерн зазначає:

Ми думаємо про сходинки до будівель і хочемо почати з чогось на кшталт павільйону – тимчасової споруди, з якою люди можуть взаємодіяти, і яку потім можна переконфігурувати в інший дизайн. І ви можете собі уявити, що ці блоки можуть пройти через багато життів. Ми показуємо, що це можливість розширити межі того, що було зроблено в архітектурі.

Источник материала
loader
loader