Закон про «заборону УПЦ МП» набув чинності
Закон про «заборону УПЦ МП» набув чинності

Закон про «заборону УПЦ МП» набув чинності

Громади УПЦ МП матимуть ще вісім місяців, щоб розірвати звʼязки з Російською православною церквою. Після цього Держслужба свободи совісті зможе звертатися до суду про припинення їхньої діяльності.

У понеділок, 23 вересня, набув чинності закон про заборону діяльності в Україні релігійних організацій, повʼязаних з країною-агресором. Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна», текст закону оприлюднений на сайті парламенту.

Закон «Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій», прийнятий парламентом 20 серпня, набуває чинності через 30 днів із дня його опублікування, а саме в понеділок 23 вересня.

Водночас декілька положень документа набувають чинності пізніше.

Зокрема, за дев'ять місяців набуває чинності норма законопроєкту, яка дозволяє Державній службі з питань етнополітики та свободи совісті (ДЕСС) звертатися до суду з позовом про припинення діяльності релігійної організації, якщо служба встановила зв'язок її з керівним центром в країні-агресорі.

Це означає, що громади УПЦ МП мають ще вісім місяців на те, щоб розірвати звʼязки з Російською православною церквою. 

Крім того, протягом трьох місяців із дня оприлюднення цього закону Кабмін має вжити заходів для повернення державного майна з користування іноземних релігійних організацій, діяльність яких в Україні заборонена.

Протягом шести місяців уряд має здійснити заходи для повернення держмайна з користування юридичних осіб, власником чи учасником яких є іноземна релігійна організація, діяльність якої заборонено в країні.

Детальніше про це читайте матеріал Юлії Лавришин: «Після дев’яти місяців сторони тільки займуть позиції для бою». Як працюватиме закон про заборону релігійних організацій, пов’язаних із Росією

Згідно із законом, на території України заборонена діяльність іноземних релігійних організацій, центри яких розміщуються в державі, що здійснила або здійснює збройну агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину її території, а також релігійних організацій, що прямо або опосередковано підтримують збройну агресію проти України.

Читайте також:

  • «Духовна незалежність»: про заборону РПЦ та «іноагентів у рясах»
  • Які меседжі просуває Росія, реагуючи на заборону РПЦ в Україні
  • Люди святкують, споживачі «опіуму для народу» тужать за дилером. Реакція на голосування по РПЦ

На фото: патріарх РПЦ Кирил та глава УПЦ МП Онуфрій / IP

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги по теме
УПЦ МП церковь Законодавство
Источник материала
loader
loader