Росія скоїла 637 злочинів проти журналістів та медіа в Україні за два роки і сім місяців повномасштабної війни
Росія скоїла 637 злочинів проти журналістів та медіа в Україні за два роки і сім місяців повномасштабної війни

Росія скоїла 637 злочинів проти журналістів та медіа в Україні за два роки і сім місяців повномасштабної війни

Станом на 24 вересня, за даними ІМІ, в Україні загинули 88 медійників, 11 із них — під час виконання професійної діяльності.

За два роки і сім місяців з початку повномасштабного вторгнення Росія скоїла 637 злочинів проти журналістів та медіа в Україні. Такими є дані моніторингу російських злочинів проти журналістів та медіа, що здійснює Інститут масової інформації.

Упродовж серпня — вересня 2024 року ІМІ зафіксував 17 російських злочинів проти медіа та журналістів.

Унаслідок російської агресії стало відомо про загибель чотирьох медійників. Радник з питань безпеки британського інформагентства Reuters Раян Еванс загинув у Краматорську внаслідок російського удару по готелю «Сапфір» 24 серпня.

Росія скоїла 637 злочинів проти журналістів та медіа в Україні за два роки і сім місяців повномасштабної війни - Фото 1

На фронті також загинули мобілізований кореспондент «Новини.LIVE» з Харкова Богдан Затула, оператор каналу «Прямий», військовослужбовець ЗСУ Павло Пархоменко та військовий, колишній оператор телеканалів «Україна» та «1+1» Ігор Захаров.

За даними ІМІ, станом на 24 вересня в Україні внаслідок повномасштабної російської агресії загинули 88 медійників, 11 із них — під час виконання професійної журналістської діяльності.

Унаслідок російського удару по готелю «Сапфір» 24 серпня в Краматорську поранення отримав український журналіст агенції Reuters Іван Любиш-Кірдей. Напередодні він вийшов з коми, але поки що не повернувся до свідомості.  Ще один журналіст Reuters, який зазнав поранення 24 серпня внаслідок російського обстрілу Краматорська, Деніел Пелещук отримав медичну допомогу, його виписали з лікарні. Також поранення зазнали журналіст Reuters Віктор Саєнко, який є громадянином Латвії, та польська журналістка Моніка Андрушевська.

Крім того, на Покровському напрямку наприкінці серпня росіяни атакували дроном авто знімальної групи журналіста «1+1» Олександра Моторного, коли команда супроводжувала евакуаційний автобус. 

Федеральна служба безпеки РФ порушила кримінальні справи щодо журналістки телеканалу «1+1» Наталії Нагорної та кореспондента DW Ніка Конноллі через нібито незаконний перетин кордону.

Окрім цього, ІМІ нагадує, що в серпні та вересні цього року хакерської атаки зазнали сайти Hromadske та телеканалу «FreeДом».

Через бойові дії і складну безпекову ситуацію в Гірнику Донецької області припинило мовлення «Громадське радіо». У Покровську внаслідок застосування невстановленого засобу ураження російською армією 17 вересня було зруйновано передавальне обладнання, що транслювало, зокрема, «Громадське радіо» та місцевий телеканал «Капрі».

У досліджуваний період експерти зафіксували два випадки замахів на вбивства журналістів — Дмитра Гордона та одеських журналістів.

Фото: ІМІ

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги по теме
война
Источник материала
loader
loader