Відкрито перше в світі виробництво квантових фотонних чипів на основі скла
Відкрито перше в світі виробництво квантових фотонних чипів на основі скла

Відкрито перше в світі виробництво квантових фотонних чипів на основі скла

Міланський стартап відкрив перше в світі виробництво квантових фотонних чипів на основі скла. За підтримки НАТО компанія Ephos прагне розбудовувати інфраструктуру для квантових застосувань на базі США і ЄС.

Стартап Ephos, який підтримується НАТО, оголосив сьогодні про відкриття виробництва квантових фотонних чипів на основі скла, що є першим у світі, за словами стартапу. Ці чипи можуть забезпечити квантові застосунки в обчислювальній техніці, сенсориці і зв’язку, а також покращити продуктивність класичних обчислень.

Заснована у 2022 році, Ephos розробила власний виробничий процес, який дозволяє їй відійти від кремнію і створювати фотонні чипи зі скляними підкладками – тим самим матеріалом, що використовується в оптичних волокнах. Фотонні чипи використовують фотони (спрощено – крихітні світлові частинки) для передачі та обробки інформації. Вони також покладаються на оптичні волокна, щоб забезпечити з’єднання з іншими оптичними компонентами мікросхеми або для інтерфейсу з такими пристроями, як сенсори.

«Ми працюємо з тим самим матеріалом, що використовується в оптичних волокнах, тому що передача світла найефективніша в межах одного матеріалу», – розповів TNW Андреа Роккетто, співзасновник і генеральний директор Ephos. «Проводячи обчислення на тій самій підкладці, через яку проходить світло, ми мінімізуємо втрати сигналу».

Втрата сигналу є основною проблемою при створенні квантових комп’ютерів. «Квантову інформацію, наприклад, закодовану у фотонах, неможливо скопіювати, – каже Роккетто. «Тому, коли сигнал втрачається з надто високою швидкістю, це робить квантовий комп’ютер непрацездатним». За словами Роккетто, технологія стартапу зменшує втрату сигналу в 20 разів на кожну грань чипа порівняно з промисловими стандартами для фотонних чіпів. «А оскільки в модульній архітектурі кількість чипів може бути дуже значною, загальна перевага, яку надають чипи Ephos, в кінцевому підсумку може збільшитися на порядки», – сказав він.

Ephos виробляє свої чіпи повністю на власному виробництві, що Роккетто назвав «унікальною перевагою». «Наш новий завод робить Ephos однією з небагатьох компаній-виробників квантового обладнання, які повністю контролюють процес виробництва». Ланцюжок поставок стартапу також повністю базується в ЄС та США.

Зосередженість Ephos на такій стратегічній технології, як квантова, в поєднанні зі здатністю виробляти її на Заході, природно, привернула увагу НАТО. У 2023 році компанія приєдналася до першої когорти учасників Прискорювача оборонних інновацій НАТО в Північній Атлантиці (DIANA). У вересні цього року вона також отримала €450 тис. нерозбавленого фінансування в рамках програми.

Ініціатива підтримує компанії, які розробляють технології подвійного призначення – ті, що можуть мати як цивільне, так і військове застосування. Quantum є однією з таких компаній, яка готова створити передові системи зондування і зв’язку для оборони і безпеки. За словами Роккетто, Ephos відповідає місії DIANA у «створенні необхідної інфраструктури для майбутнього комп’ютерних технологій».

Вчора стартап також оголосив, що залучив $8,5 млн у вигляді посівного фінансування. Капітал допоміг прискорити запуск нового виробничого комплексу, розташованого в Міланському інноваційному районі (MIND). Він також підтримає роботу та розширення команди в Сан-Франциско. Раунд фінансування очолила американська компанія Starlight Ventures. В інвестиції також взяли участь ряд венчурних фірм, таких як Collaborative Fund та Exor Ventures, а також ангельські інвестори Джо Зейд (колишній віце-президент Airbnb) та Дієго П’яченціні (колишній старший віце-президент Amazon).

Источник материала
loader
loader