Про це повідомили в китайському зовнішньополітичному відомстві, передає власний кореспондент Укрінформу.
«Китай уважно стежить за гуманітарною ситуацією в Україні, вже надав Україні чотири партії гуманітарної допомоги та готовий надавати нову допомогу відповідно до потреб України», - заявив Ван.
Китайський топдипломат підкреслив, що позиція його країни щодо «української кризи» (так у КНР називають російську агресію проти України – ред.) залишається послідовною і полягає у сприянні припиненню бойових дій та дипломатичному врегулюванню конфлікту.
«Китай завжди виступав за мирне вирішення суперечок і за те, що всі «гарячі» питання мають вирішуватися шляхом політичного діалогу. Ми ніколи не беремо участі в геополітичних іграх і не прагнемо особистої вигоди», - сказав міністр.
Він також підтвердив готовність Пекіна підтримувати зв’язок з усіма сторонами, включаючи Україну, та продовжувати робити те, що Китай вважає правильним для якнайшвидшого досягнення миру.
Торкаючись двосторонніх відносин Ван зазначив, що Китай і Україну пов’язує традиційна дружба та давно встановлене стратегічне партнерство.
На його думку, «сторони подолали негативний вплив «української кризи» на двосторонні відносини і поступово відновили практичне співробітництво», завдяки чому у першому півріччі обсяг торгівлі між двома країнами зріс на 17% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.
«Китай готовий співпрацювати з Україною для підтримки стабільного темпу розвитку двосторонніх відносин», - запевнив китайський топдипломат.
У МЗС України зауважили, що на переговорах Сибіги і Єрмака з Ван Ї увага була зосереджена на подальших кроках із розвитку двосторонніх відносин та торгівлі, а також планах щодо подальших контактів на найвищому рівні між лідерами України і Китаю.
Як повідомляв Укрінформ, керівник Офісу Президента Андрій Єрмак і міністр закордонних справ Андрій Сибіга зустрілись із міністром закордонних справ Китаю Ван Ї.