Про це повідомляє DW, передає Укрінформ.
«Я завжди говорила, що вони (далекобійні ракети - ред.) відіграють важливу роль, особливо для подолання мінного поясу на сході України», - сказала вона в ефірі телеканалу ARD.
На запитання про можливість постачання Києву з Німеччини інших видів озброєння вона зазначила, що вже чітко висловила свою думку щодо цього, однак у канцлера ФРН Олафа Шольца - інша позиція. «А в коаліції - у демократичній коаліції відбувається так, що якщо партнери не можуть домовитися про один пункт, ми не можемо це підтримати (постачання далекобійної зброї в Україну - ред.). Тоді це роблять американці, і британці, і французи», - сказала Бербок.
Глава МЗС ФРН укотре висловилася за продовження Німеччиною військової допомоги Україні. За її словами, особливо важлива ця підтримка з огляду на можливість повернення в Білий дім США експрезидента країни Дональда Трампа після виборів.
Як повідомляв Укрінформ, Україна звернулася до Німеччини із проханням про ракети Taurus в травні минулого року. Чимало політиків у ФРН підтримують ідею, але федеральний канцлер Олаф Шольц і кілька міністрів виступають проти. Шольц продовжує наполягати на тому, що Німеччина не може дозволити Україні самій програмувати ракети Taurus, а відправляти своїх солдатів виконувати ці функції не буде через ризик «ескалації».
Водночас уряд Німеччини має намір у нинішньому році виділити додатково €400 мільйонів на військову підтримку України.