Уряд схвалив економічне бронювання; У двох посадовців вилучили $6 млн готівки – уся хата була забита грошима. Кореспондент.net виділяє головні події вчорашнього дня.
В уряді вирішили запровадити модель економічного бронювання від мобілізації в Україні, повідомив член комітету Верховної Ради з питань фінансів Ярослав Железняк. Нардеп уточнив, що планується перехід від критичності підприємства до критичності працівника. Для запровадження економічного бронювання потрібна буде місячна звітність за податком на доходи фізичних осіб (ПДФО) замість діючої квартальної. Зараз розглядають декілька моделей (три). Чекають “рішення політичного керівництва”.
Правоохоронці викрили на незаконному збагачені керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи (МСЕК) та її сина, що обіймає керівну посаду у обласному управлінні Пенсійного фонду. Під час обшуків у них знайшли лише готівкою майже 6 млн доларів у різних валютах. Обшуки у посадовців були проведені у межах кримінального провадження щодо незаконного оформлення інвалідності чоловікам, які намагаються уникнути військової служби. “Правоохоронці знаходили гроші в квартирі практично в кожному куточку – у шафах, шухлядах, нішах. Також вилучено документи, які підтверджують незаконну діяльність посадовців та відмивання ними грошей через різні бізнес-проєкти”, – розповіли у ДБР.
Кабмін вніс зміни до Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період. Термін явки до ТЦК скоротили. Прибути до ТЦК за повісткою потрібно з населеного пункту, що є адміністративним центром області, протягом семи діб, а з інших населених пунктів – протягом 10 діб.
У ніч на п’ятницю Сили оборони завдали удару по базі зберігання пально-мастильних матеріалів Аннанєфтєпродукт поблизу населеного пункту Анна у Воронезькій області РФ, повідомив Генштаб ЗСУ. Підтверджено влучання у щонайменше один з вертикальних резервуарів. Відбулось займання.
Позиція Швейцарії щодо мирного врегулювання війни, яку почала Росія проти України не змінилася: будь-яка “мирна ініціатива” має повністю поважати міжнародне право і Статут ООН. Про це сказав посол Швейцарії в Україні Фелікс Бауманн. “Перш за все, Швейцарія не приєдналася й не підписала жодних комюніке після зустрічі, яку провели Китай і Бразилія минулого тижня на полях сесії Генасамблеї ООН у Нью-Йорку. По-друге, ми були на зустрічі, але як спостерігачі. І третій важливий пункт: Швейцарія не змінила своєї позиції”, – заявив посол.