![У NASA показали прототип пасажирського місяцехода, який возитиме людей на Місяці](https://thumbor.my.ua/WU7TnQYsSW13n3OUo-8QLTA6V68=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2Fa536d4bfed2112e7f9ec57b8a1014ade.jpg)
У NASA показали прототип пасажирського місяцехода, який возитиме людей на Місяці
Що відомо
NASA попросило три компанії подати свої проєкти місяцеходів на конкурс, щоб порівняти різні форми й концепції транспортника, а потім вибрати найкращий, який полетить у космос. Багатоколісний апарат, який офіційно називається Lunar Terrain Vehicle, виготовлений однією з цих компаній – Intuitive Machines, Lunar Outpost або Venturi Astrolab, – але NASA не вказало, якою саме.
Це перший апарат, який почали тестувати, але він насправді ніколи не досягне поверхні Місяця. Замість цього він буде використаний для тестування технологій, які ляжуть в основу фінальної версії машини. Тобто це ранній прототип, тож за кілька наступних років, якщо оберуть саме цю концепцію, він може сильно змінитися.
Хороша новина в тому, що прототип робочий, може їздити і вже возить людей.
Прототип місяцехода / Фото Білл Стафорд
Прототип місяцехода / Фото Білл Стафорд
Lunar Terrain Vehicle має дещо дивний вигляд. Він схожий на щось середнє між маленьким трактором і машиною для гольфу. Його громіздкий вигляд зумовлений суворими вимогами NASA. Сьогодні агентству потрібно, щоб у ньому було достатньо місця для двох астронавтів та їхніх скафандрів, а також міцна конструкція, здатна з легкістю пересуватися місячним ландшафтом, не перекидаючись через низьку гравітацію.
Він має по 4 колеса спереду й позаду, відкриту кабіну й трохи дротів, які стирчать назовні. Ми також бачимо досить широку конструкцію, яка, ймовірно, потрібна для додаткової стійкості. Транспортом можна керувати дистанційно, щоб викликати його за потреби.
Прототип місяцехода / Фото Білл Стафорд
Наземний випробувальний модуль допоможе командам NASA на Землі протестувати й зрозуміти всі аспекти роботи марсоходів на поверхні Місяця напередодні місій "Артеміда",
– каже Джефф Сомерс, інженерний керівник наземного випробувального модуля.
Вельми цікаво, скільки важить ця машина, й у скільки обійдеться її запуск у космос.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)