Про це повідомила на брифінгу головна державна санітарна лікарка Харківської області Любов Махота, передає кореспондент Укрінформу.
«У Харківській області у вересні зареєстровано перший за 12 років випадок лихоманки Західного Нілу. Хвора інфікувалася під час поїздок по країнах Європи. Вона подорожувала у Польщі, Болгарії, Греції, також була в Туреччині. До Харкова повернулася вже з клінічними проявами захворювання», - розповіла Махота.
За її даними, хвора (1967 року народження) ще перебуває в інфекційній лікарні, має позитивну динаміку одужання.
Попередній зареєстрований випадок також був завізним, тоді жителька Харківщини інфікувалася, перебуваючи у Греції.
На території Харківської області природні осередки не виявлені, хоча умови для їх формування наявні, зазначає фахівчиня.
За даними Махоти, за вісім місяців 2024 року в Україні зареєстровано 28 випадків захворювання (за аналогічний період 2023-го – 6).
Як повідомлялося, у вересні у Хмельницькому зафіксувалисмерть від лихоманки Західного Нілу. Жінка померла внаслідок важкого ускладнення гарячки – менінгоенцефаліту.
Головним джерелом і резервуаром збудника лихоманки Західного Нілу в природі є перелітні птахи, які селяться поблизу водойм, а переносники - комарі.
В Україні інфіковані комарі виявлялися у 19 областях, а постійні природні осередки утворилися вздовж річки Дніпро у Полтавській, Київській, Запорізькій областях, а також у плавнях дельти річки Дунай. Характерний підйомзахворюваності відбувається у серпні-вересні. Вакцини від лихоманки не існує.