Українці можуть впоратися з виробництвом необхідної зброї набагато швидше, ніж європейці.
Європейський Союз має намір інвестувати в українську оборонну промисловість, оскількине може забезпечити Україну достатньою кількістю зброї та боєприпасів. Про це у неділю, 13 жовтня, пише .
Видання наводить слова неназваного європейського дипломата, який заявив, що допомогти Україні виробляти зброю буде найбільш ефективним рішенням.
“Я думаю, що усвідомлення того, що Європа не в змозі виробляти ту зброю, яка потрібна Україні, починає ставати очевидним, і найпростіший спосіб для українців – робити це самим. Якщо українці мають матеріали та гроші, вони можуть впоратися з цим набагато швидше самостійно”, – сказав дипломат, який говорив на умовах анонімності.
Видання зазначає, що недавнє рішення Євросоюзу виділити $440 млн на відновлення оборонної промисловості України знаменує собою новий підхід у ЄС та виявляє недоліки їхнього оборонного сектору. Незважаючи на те, що європейські держави та США відправили Україні зброї на мільярди доларів, оборонні галузі цих країн тривалий час орієнтувалися на міжнародну обстановку з меншою кількістю конфліктів.
Інвестиції в український оборонний сектор “забезпечують велику гнучкість” та “дозволять Україні швидко наростити свої потужності”, вважає віце-президент Німецького фонду Маршалла Ян Лессер. За його словами, таке рішення допоможе знизити тиск на оборонне провадження у західних країнах.
“Важливо зазначити, що це не замінить масштабного постачання західної зброї в Україну. Це просто реальність тієї ситуації із безпекою, в якій перебуває Україна. Більш широка ідея полягає у прогресивній інтеграції України до західних оборонних виробничих ланцюжків”, – додав Лессер.
Напередодні в ОП повідомили, що Франція, Велика Британія, Італія та Німеччина підтвердили, що інвестиції в український оборонно-промисловий комплекс будуть зростати.
Раніше президент Володимир Зеленський заявив, що Україна отримала нові домовленості щодо зброї завдяки переговорам з європейськими партнерами. За його словами, це не тільки постачання, а ще й виробництво.