Басманний районний суд Москви у Росії заочно засудив українську журналістку Яніну Соколову до восьми років позбавлення волі. Про це повідомляє російське видання «Медиазона» з посиланням на прокуратуру Москви.
Суд визнав Соколову винною у розпалюванні міжнаціональної ворожнечі (пункт «а» ч.2 ст. 282 Кримінального кодексу РФ).
Як пише видання, у справі розглядали два епізоди. Перший — це інтерв'ю Соколової програмі «Говорить великий Львів» на українському телеканалі NTA влітку 2022 року. У російському суді прокурор стверджував, що у своєму виступі журналістка «обґрунтувала насильницькі дії проти росіян».
Порушити справу проти Соколової у серпні 2022 року вимагав голова Слідчого комітету РФ Олександр Бастрикін. Тоді російські провоєнні телеграм-канали публікували фрагмент передачі «Говорить великий Львів» від 30 липня 2022 року, де Соколова говорила, що росіян, які воюють в Україні, не можна брати в полон.
Другий епізод стосувався випуску на ютуб-каналі «Вечір із Яніною Соколовою», що вийшов 10 грудня 2022 року. За версією російського слідства, у цьому випуску журналістка зробила публічну заяву, яка «формує зневагу» та «обґрунтовує насильство» проти росіян. Відео, яке мало заголовок «Ракетний удар по Москві. Собачі бомби. Двійник путіна» зараз недоступне.
Яніна Соколова — українська журналістка та громадська діячка. Авторка і ведуча програми «Рандеву» на 5 каналі, авторських проєктів на ютубі «Вечер с Яниной Соколовой» та «Соромно!». Засновниця проєкту «Я, Ніна» на допомогу онкохворим, медіаамбасадорка HeforShe в Україні, волонтерка.
У своїх програмах Соколова, зокрема, розвінчує російські фейки та міфи щодо України. У серпні 2021 року Соколова отримала від Форуму асоціації медіаінтернів спеціальну відзнаку за особливий внесок в розвінчування агресивних наративів російської пропаганди.
Фото: з особистого архіву Яніни Соколової
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.