![Науковці показали моторошне звучання магнітного поля Землі при зміні полюсів 41 000 років тому](https://thumbor.my.ua/mkv3TDtw4VzVyw9fhETyLGEcNj8=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F7c895f970baec403f4085f36e46652aa.jpg)
Науковці показали моторошне звучання магнітного поля Землі при зміні полюсів 41 000 років тому
Дослідники з Технічного університету Данії та Німецького дослідницького центру наук про Землю використали дані з різних джерел, в тому числі з місії European Swarm, щоб перетворити зміни магнітного поля в звуки, що нагадують шкрябання валунів і скрип дерева.
Зміна полюсів Землі
Ця подія, відома як Подія Лашампа, сталася 41000 років тому в період верхнього палеоліту, коли магнітні полюси Землі тимчасово змінилися на кілька сотень років. Під час найбільш інтенсивної фази переходу магнітне поле планети ослабло приблизно до 6% від своєї нормальної сили, що дозволило космічним променям проникати крізь земну поверхню та надра, залишаючи свій відбиток у вигляді ізотопів.
Перекладаючи динаміку та інтенсивність магнітного поля у звук, вчені прагнуть запропонувати новий погляд на те, як відбувалися ці процеси. Хоча озвучування астрономічних та екологічних даних не є чимось новим, магнітне поле Землі вперше представлено в такий спосіб за допомогою даних місії Swarm.
"Симфонія" магнітного поля Землі вперше була представлена публічно на міській площі Копенгагена. Було використано систему з 32 динаміків, кожен з яких представляв зміни магнітного поля в різних частинах світу за останні 100000 років, пропонуючи унікальний слуховий досвід геологічної історії Землі.
Як звучить магнітне поле Землі
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)