![Як вирахувати розмір податків: скільки сплачують роботодавці та працівники](https://thumbor.my.ua/fMiE-A_mYAjtOLUnQ9oRohFV1kg=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2Ff34911ac73044d29b1bdef73f67fa132.jpg)
Як вирахувати розмір податків: скільки сплачують роботодавці та працівники
Які податки сплачують українці
Відповідно до чинного законодавства, загальний обсяг відрахувань із заробітної плати не може перевищувати 20% від суми доходу.
Серед обов’язкових податків є:
- Податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) – 18%;
- Військовий збір – 5%.
Якщо ці два податки утримуються безпосередньо з заробітної плати працівника, то Єдиний соціальний внесок у розмірі 22% сплачується роботодавцем самостійно.
Важливо! Якщо працівник отримує зарплату, нижчу за мінімальну (наприклад, у разі неповного робочого дня), роботодавець все одно зобов'язаний сплачувати ЄСВ не менше мінімального розміру, що встановлений для мінімальної зарплати. Водночас ПДФО та військовий збір обчислюються з фактичної суми заробітної плати, навіть якщо вона нижча за мінімальну.
В Україні зросли податки
10 жовтня Верховна Рада України ухвалиларішення про історичне підвищення податків. Нардеп Ярослав Железняк зазначив, що це рішення матиме вплив на розмір зарплат українців вже в жовтні.
Зокрема, очікується, що через нові податкові норми, зокрема збільшення військового збору з 1,5% до 5%, працівники відчують зміни у виплатах уже цього місяця, оскільки податки на доходи фізичних осіб зміняться.
Зауважте! У жовтні українці отримають заробітну плату, з якої буде вирахувано підвищений військовий збір на рівні 5%, що означає додаткове зменшення зарплат на 3,5%.
Це нововведення вплине на кінцеві виплати, зокрема через те, що частина авансу також буде врахована з урахуванням старого збору. Отже, наприкінці місяця працівники відчують суттєве зменшення заробітної плати через нові податкові зміни.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)