За матеріалами ДБР арештовані свердловини, з яких незаконно видобували мінеральну воду на сотні мільйонів гривень
За матеріалами ДБР арештовані свердловини, з яких незаконно видобували мінеральну воду на сотні мільйонів гривень

За матеріалами ДБР арештовані свердловини, з яких незаконно видобували мінеральну воду на сотні мільйонів гривень

За матеріалами ДБР арештовані свердловини, з яких незаконно видобували мінеральну воду на сотні мільйонів гривень - Фото 1

Працівники ДБР у межах досудового розслідування фактів незаконного видобування корисних копалин загальнодержавного значення за участі менеджерів одного з профспілкових об’єднань України та інших юридичних осіб провели низку процесуальних дій.

У ході обшуків вилучено бухгалтерську документацію та зафіксовано порушення норм законодавства в частині видобутку мінеральних вод. Також за клопотанням прокурора суд наклав арешти на свердловини, з яких незаконно видобували мінеральні води.

Згідно з вимогами законодавства, усе майно загальносоюзних громадських організацій колишнього СРСР (до яких відноситься майно профспілок та створені нею юридичні особи), у тому числі свердловини мінеральної води, є загальнодержавною власністю.

За матеріалами ДБР арештовані свердловини, з яких незаконно видобували мінеральну воду на сотні мільйонів гривень - Фото 2

Водночас слідство встановило, що заступник голови профспілок України у змові з керівниками низки державних та приватних санаторіїв організував незаконний видобуток мінеральної води та її комерційної реалізації.

За матеріалами ДБР арештовані свердловини, з яких незаконно видобували мінеральну воду на сотні мільйонів гривень - Фото 3

До оборудки були залучені кілька приватних підприємств, яким незаконно надавалися переваги щодо придбання мінеральної води, видобутої зі свердловин державних санаторіїв, її подальшого бутилювання та продажу до торгівельних мереж.

При цьому мінеральна вода відпускалася підконтрольним підприємствам за заниженими цінами та поза встановленими лімітами, чим завдавалися збитки державі у великих розмірах.

Досудове розслідування проводиться за статтями привласнення або заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем, зловживання владою, службової недбалості, службового підроблення, пропозиції або надання неправомірної вигоди, створення злочинної організації, незаконного видобутку корисних копалин (ч. 1 ст. 15, ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 364, ч. 2 ст. 367, ч. 2 ст. 366, ч. 3 ст. 369, ч.ч. 1, 2 ст. 255, ч. 3 ст. 240, ч. 3 ст. 209 КК України).

Санкція статей передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років.

Процесуальне керівництво здійснює Офіс Генерального прокурора.

Нагадаємо, раніше до суду було направлено обвинувачення щодо заступника голови Федерації профспілок, якого ДБР викрило на незаконному відчуженні майна на понад 138 млн грн.

Також працівники ДБР викрили та повідомили про підозру заступнику голови Федерації профспілок України та його спільнику, які намагалися дати колегії суддів хабар у сумі 150 тисяч доларів США за зміну запобіжного заходу.

 

Tweet
Источник материала
loader
loader