Тіло Вікторії Рощиної не повернули до України в рамках обміну 18 жовтня, — Координаційний штаб
Тіло Вікторії Рощиної не повернули до України в рамках обміну 18 жовтня, — Координаційний штаб

Тіло Вікторії Рощиної не повернули до України в рамках обміну 18 жовтня, — Координаційний штаб

У Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими припускають, що російська сторона може затягувати репатріацію тіла української журналістки, щоб приховати сліди ймовірного злочину.

Тіло журналістки Вікторії Рощиної, яка померла у російському полоні, не повернули до України в рамках обміну полоненими, який відбувся 18 жовтня. 

Про це повідомив речник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Петро Яценко у коментарі Суспільному. 

«18-го числа тіло Вікторії передане в рамках репатріації не було. Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими робить все можливе і неможливе для того, щоб ми змогли отримати всі відповіді на питання, які всіх в нашому суспільстві хвилюють», — повідомив Яценко. 

За його словами, наразі зарано говорити про причини смерті журналістки, зокрема про те, чи були до неї застосовані тортури. 

«Почалася робота відразу після повідомлення про смерть Вікторії Рощини щодо репатріації тіла. Ця робота ведеться. На жаль, це все залежить від протилежної сторони, тому точної дати репатріації, ми сказати, на жаль, не можемо», — зазначив Яценко. 

Він також наголосив, що російська сторона може затягувати репатріацію, щоб приховати сліди ймовірного злочину, повідомляє Суспільне. 

Голова Комітету ВР з питань свободи слова Ярослав Юрчишин висловлював думку, що за час перебування в російському ув'язненні здоров'я Вікторії Рощиної могло погіршитись настільки, що Росія вирішила швидше віддати її на обмін. Нардеп зауважив, що українська сторона не знає, що весь цей час робили з українською журналісткою. Утім, Вікторія сиділа в колонії в Таганрозі. Деякі очевидці казали, що в цьому місці з полоненими «робили все, що хочеш, тільки не ґвалтували». Також із розмов з батьком Вікторії відомо, що вона голодувала. Батько намагався зв’язатися з нею і відмовити від цього.

10 жовтня стало відомо про смерть журналістки Вікторії Рощиної в російському ув’язненні. Обставини її смерті поки невідомі. За інформацією ГУР, Рощина мала бути включена в один із найближчих обмінів полоненими. Її мали етапувати у в’язницю «Лефортово» у Москві, щоб підготувати повернення до України.

У зв’язку з інформацією про смерть української журналістки в російському ув’язненні кримінальне провадження, відкрите за фактом її зникнення, докваліфікували. Тепер Служба безпеки розслідуватиме воєнний злочин, поєднаний з умисним убивством.

Міжнародна організація «Репортери без кордонів» заявила, що вимагає розслідування обставин смерті Вікторії Рощиної. Європейський Союз також висловив співчуття сім'ї української журналістки Вікторії Рощиної, яка померла в російському ув'язненні, та заявив, що вимагає проведення ретельного та незалежного розслідування, яке з'ясує обставини смерті.

Журналістка-фрилансерка та позаштатна авторка «Української правди» Вікторія Рощина зникла на окупованій росіянами території України в серпні 2023 року. Про це стало відомо в жовтні 2023-го. 27 травня 2024 року росіяни визнали, що утримують українську журналістку Вікторію Рощину на своїй території. 

За інформацією Медійної ініціативи за права людини, Росія могла утримувати Вікторію Рощину в слідчому ізоляторі №2 Таганрогу й у виправній колонії №77 в окупованому Бердянську, де до полонених застосовують тортури. Зокрема, Таганрог відомий як одне з найбільш жорстоких для українців місць утримання на території Росії.

Читайте також:

  • Пам'яті Вікторії Рощиної
  • «Віка була самотнім метеликом, що летів на вогонь». Медійники про Вікторію Рощину
  • Смерть Вікторії Рощиної підкреслює цілеспрямовані атаки російського режиму на свободу ЗМІ в Україні, — Мартін Гарріс

Фото: Громадське

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Источник материала
loader
loader