![Коли повістка вважається недійсною: пояснення юриста](https://thumbor.my.ua/HH28soeeJOqj2jVvQJJ3X6mCEaA=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F658decc7bc1615b6941c4654f085da93.jpg)
Коли повістка вважається недійсною: пояснення юриста
Адвокат Роман Симутін вказав на два основні моменти. Про це пише "Протокол".
Коли повістка недійсна
Адвокат наголошує, що у першу чергу потрібно звертати увагу на те, чи вказані на повістці серія та реєстраційний номер в Єдиному державному реєстрі призовників.
Якщо надіслана поштою або особисто вручена повістка не містить реєстраційного номера в Єдиному державному реєстрі призовників, то така повістка є недійсною,
– зауважує він.
Симутін каже, що у такому випадку у громадянина є законні підстави не отримувати цієї повістки та не з'являтися за нею у ТЦК. Він додав, що уже неодноразово стикався із випадками, коли видані повістки були виписані буквально на коліні та, відповідно, не мали реєстраційного номера. А це є прямим порушенням.
Також адвокат наголосив, що звичайні працівники ТЦК підписувати повісток не мають права. Вони повинні мати лише кваліфікований електронний підпис керівника ТЦК та гербову печатку ТЦК – не "Для довідок", "Для повісток" або з іншими назвами, які стоять у 90% випадків.
"Якщо отримана повістка не має хоча б одного із цих реквізитів – вона є недійсною, а тому постанова ТЦК про притягнення до адміністративної відповідальності за неприбуття до ТЦК за такою повісткою може бути вдало оскаржена у судовому порядку", – пояснив адвокат.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)