Про це сказав керівник психологічної служби Міністерства внутрішніх справ Андрій Костюк, повідомляє Укрінформ з посиланням на МВС.
«Психологи системи МВС у своїй роботі запроваджують дуже багато цікавих проєктів. Однією з таких ініціатив у межах психологічної реабілітації є проєкт «Пункт психологічних практик», який дозволяє індивідуально підбирати методи відновлення для кожного військовослужбовця, поліцейського чи нацгвардійця», - заявив він.
За його словами, ця програма практик передбачає психологічну просвіту, воркшопи, майстер-класи з каністерапії та іпотерапії, а також інші інтерактивні активності.
Костюк поінформував про досвід застосування нових методів, зокрема, про поїздки з військовими, які мають ампутації, на вейкбординг.
«Чим більше ми застосовуємо такі методи психосоціальної підтримки та активні заняття, тим легше хлопцям і дівчатам адаптуватися і по-новому поглянути на життя», - переконаний керівник психологічної служби МВС.
Він зазначив, що нові виклики у роботі з військовослужбовцями переформатували роботу психологів.
«Ми постійно підсилюємося новими знаннями, зарубіжним досвідом, новими протоколами роботи, для того щоб більш ефективно надавати психологічну допомогу і інтегрувати в суспільство наших бійців», - сказав Костюк.
Окремо керівник психологічної служби МВС пояснив, що психологічний супровід розпочинається ще з моменту вступу людини на службу.
За його словами, спершу проводиться професійно-психологічний відбір, під час якого оцінюється готовність до виконання службових обов'язків.
«Далі йде адаптація до умов служби, підготовка до відправлення в зону бойових дій, а також супровід під час виконання завдань. Після повернення військових до мирного життя психологи продовжують роботу, забезпечуючи підтримку на етапі реабілітації та відновлення», - поінформував він.
За його словами, є певні групи психологічної підтримки і допомоги, і якщо військовийпотребує підтримки від психолога, він звертається, його включають у ці групи і за окремими протоколами з ним працює психолог.
Костюк зазначив, що із бійцями, які повертаються з полону, психологи починають працювати з перших хвилин.
«Проводяться певні процедури, такі як декомпресія, яка включає в себе обов’язкове спілкування з психологом. Спеціалісти проводять оцінку психоемоційного стану бійців за допомогою спеціальних психодіагностичних методик», - сказав керівних психологічної служби.
Він заявив, що при цьому психологи надають допомогу не тільки військовим, але працюють і з членами їхніх сімей.
Як повідомлялося, держсекретар МВС Інна Ящук заявила, що якщо працівник системи Міністерства внутрішніх справ повернувся з полону і його ніхто не чекає - у нього немає рідних або з ними, наприклад, не підтримуються зв'язки тощо, то у процес реабілітації вступає команда підтримки, яка здійснює відповідний супровід особи.
Фото: МВС