Президент ГО "Ліберально-демократична ліга України" Артур Харитонов сказав 24 Каналу, що Китаю вигідні воєнна співпраця Росії та КНДР. Також у ГУР МО України повідомили, що у Росії поблизу з кордоном з Україною розміщені понад 7 тисяч військових з КНДР, які споряджені "по-піхотному".
Маски зірвані
"Китай стоїть за цим процесом, вона верифікувала відновлення системи колективної безпеки між Росією і КНДР. Доказам цього є, зокрема, темпи, кількість і обсяги переговорів між Москвою і Китаєм та ним і Північною Кореєю, а також ними всіма між собою", – зазначив він.
Також це доводять обсяги підтримки, які надаються з Китаю до Росії і Північної Кореї.
Водночас США зараз зайняті президентськими виборами, які мають відбутися 5 листопада. Однак позиція Вашингтону, на думку Харитонова, буде ніяка.
Всі його заклики до Пекіну діяти є спрямованими на те, щоб поставити КНР у більш незручне становище і продемонструвати надалі його позицію та зірвати з нього маску. Адже Китай, як було визнано на Вашингтонському саміті НАТО, є ключовим фактором війни в Україні.
Від воєнної співпраці Росії та Північної Кореї тільки плюси для Китаю, на його думку, адже з одного боку йому більше не потрібно своїми руками утримувати Північну Корею. Загалом 98,3% зовнішньої торгівлі КНДР припадає на Китай, і саме він розробляє північнокорейську сучасну зброю. Однак Пекін боявся продавати Пхеньяну напряму ці технології, тому що б це руйнувало залишки санкційного режиму ООН.
Тепер маски зірвані, і у Китаю є повністю підконтрольна Росія, яка це робить за нього. Фактично КНДР розблоковується як потужна військово-промислова держава,
– наголосив президент ГО "Ліберально-демократична ліга України".
Росія передаватиме Північній Кореї численні технології. Зокрема, Пхеньян здійснив успішний запуск балістичної міжконтинентальної ракети, що свідчить про прогрес в північнокорейській ракетній програмі.
Зараз КНДР фактично перетворюється на "Білорусь в Азії", яка зможе самостійно розпочати війну проти сусідніх держав, наприклад, Південної Кореї і Японії,
– припустив він.
Навіть невелика війна у цьому регіоні чи велика ракетна провокація КНДР проти Південної Кореї, Японії по військово-промислових об'єктах означатиме зрив глобальної мережі постачання, системи безпеки США, бо якщо будуть критичні втрати для Південної Кореї і Японії, не буде ефективного розвитку ані НАТО, ані безпекової мережі в Індо-Тихоокеанському регіоні.
Таку карту Сі Цзіньпін завжди може розіграти, а до того, як він це не зробив, плануючи свій наступ на Тайвань, буде виступати медіатором, мовляв, йдіть до на поступки, наприклад, відмовляйтеся від України, і я зможу деескалювати ситуацію на Корейському півострові.
Це типова практика Сі Цзіньпіна,
– підкреслив Артур Харитонов.
До слова, радник глави ОПУ Михайло Подоляк вважає, що Китай не може натиснути на КНДР, хоча й впливав на процеси в цій країні. Сьогодні, на його думку, Пхеньян не буде дотримуватись домовленості навіть з Пекіном, адже КНДР хоче воювати й шукає можливості реалізувати цю функцію. Наразі Північна Корея знайшла "парасольку" у вигляді Росії.