Енергія із течій океану: у США хочуть запустити унікальний проєкт
Енергія із течій океану: у США хочуть запустити унікальний проєкт

Енергія із течій океану: у США хочуть запустити унікальний проєкт

У США планують створити центр для випробування океанічних течій з метою генерування енергії, що працюватиме виключно завдяки силі океану. Про це розповідає24 Канал із посилання на Interesting Engineer.

Там хочуть отримувати енергію із океану

Міністерство енергетики США надало грант на суму 800 000 доларів для Університету Флориди (FAU) на підтримку комерційної підготовки технологій морської енергії.

Південно-східний національний центр морської відновлюваної енергії (SNMREC) при FAU розпочав інноваційне техніко-економічне дослідження для розробки центру випробування океанічних течій поблизу узбережжя округу Палм-Біч. Це дослідження стане унікальним проєктом, у якому будуть використані передові знання в галузі відновлюваної морської енергетики.

Метою проєкту є використання енергії океанічних течій для генерації екологічно чистої енергії біля узбережжя Південно-Східної Флориди та перевірка готовності технології до комерційного використання.

За словами представників FAU, наразі в світі немає жодного діючого випробувального центру для океанічних течій, хоча певні локації можуть мати відповідний потенціал. У США, окрім Флориди, можливим місцем є узбережжя Північної Кароліни, де Гольфстрім наближається до берега, хоча умови там не ідеальні. Центри для тестування енергії припливів і хвиль вже існують понад кілька десятиліть.

Проєкт ставить за мету розробку економічно ефективних і надійних технологій для збору енергії океанічних течій. SNMREC проведе оцінку можливості створення мережевого випробувального об’єкта у Флоридській течії, щоб переконатися в безпечній та економічно вигідній інтеграції таких технологій.

Дослідження спрямоване на забезпечення швидкого підключення до енергомережі, сумісність із різними морськими енергетичними технологіями, розподілене будівництво для мінімізації ризиків і витрат, а також на стимулювання регіональних економічних можливостей і залучення зацікавлених сторін.

Габріель Альсенас, провідний дослідник і директор SNMREC в Океанографічному інституті FAU Harbor Branch, підкреслив, що успішне впровадження будь-якої морської енергетичної технології вимагає комплексної перевірки всіх аспектів безпеки та економічної доцільності. Це можливо лише завдяки створенню спеціалізованого морського випробувального об’єкта, підключеного до енергомережі.

Альсенас зазначив, що тестування прототипів в умовах реального океану є критично важливим для вдосконалення технологій, підтвердження їх ефективності та зниження технічних і фінансових ризиків перед впровадженням у широке використання.

Источник материала
loader
loader