Шахраї «розвели» хмельничанина на зарядну станцію
Шахраї «розвели» хмельничанина на зарядну станцію

Шахраї «розвели» хмельничанина на зарядну станцію

По­лі­ція зак­ли­кає ос­те­рі­га­ти­ся шах­ра­їв під час он­лайн-по­ку­пок. Най­час­ті­ше злов­мисни­ки «про­да­ють» то­ва­ри, які ко­рис­ту­ють­ся по­пи­том. Так, че­рез від­клю­чен­ня елек­тро­енер­гії сьогод­ні од­ни­ми із по­пу­ляр­них то­ва­рів є за­ряд­ні стан­ції, чим і ко­рис­ту­ють­ся шах­раї.

«Дня­ми 23-річ­ний хмель­ни­ча­нин пе­ре­ра­ху­вав на не­ві­до­мий бан­ківсь­кий ра­ху­нок по­над 70 000 гри­вень за за­ряд­ну стан­цію, ого­ло­шен­ня про про­даж якої знай­шов на од­но­му з по­пу­ляр­них сай­тів. Чо­ло­вік зв’язав­ся із «про­дав­цем», оп­ла­тив то­вар, од­нак так його і не от­ри­мав. Ко­ли по­тер­пі­лий зро­зу­мів, що його ошу­ка­ли, звер­нувся в по­лі­цію. На­ра­зі пра­во­охо­рон­ці вста­нов­лю­ють об­ста­ви­ни да­ної по­дії», — по­ві­дом­ляє по­лі­ція Хмель­ницької об­ласті.

Аби вбе­рег­ти свої кош­ти від шах­ра­їв під час здій­снен­ня он­лайн-по­ку­пок, дот­ри­муй­тесь прос­тих пра­вил без­пе­ки:

  • не переказуйте кошти наперед, обирайте послугу післяплати. Нікому не повідомляйте реквізитів платіжної картки (термін дії, CVV — тризначний код на звороті), PIN-код, паролі до банківських додатків;
  • остерігайтесь фішингових сайтів. Зловмисники можуть створювати сторінки, які імітують популярні платформи для онлайн-шопінгу;
  • спілкуйтеся із продавцями в офіційних чатах торговельної платформи. Не переходьте за посиланнями в оголошеннях або тими, які у приватному листуванні може надіслати продавець або покупець.

Источник материала
loader
loader