Мають свої особливості: які типи молотків обрати для домашнього господарства
Мають свої особливості: які типи молотків обрати для домашнього господарства

Мають свої особливості: які типи молотків обрати для домашнього господарства

Як повідомляє 24 Канал з посиланням на House Digest, мета використання диктує особливості кожної частини молотка. Які типи інструментів існують та можуть стати у пригоді в домашньому господарстві, розповідаємо далі.

Молоток-обценьки

Уявіть, що ви ремонтуєте житло чи будуєте ящик для іграшок або інструментів. Молоток, який при цьому виринає у вашій уяві, це скоріше за все модель із кігтями. І дійсно, це єдиний універсальний молоток, який точно має бути у господарстві.

Молоток-обценьки – це типовий інструмент, що має гладку поверхню голівки, яка дозволяє легко забивати цвяхи, та так звані кігті – роздвоєний клин, який найчастіше використовується для висмикування цвяхів. Ручка такого молотка може бути виготовлена ​​з дерева, сталі, графіту або більш спеціалізованих композитів і металів, що разом з іншими особливостями робить його максимально адаптивним для різних задач.

Як виглядає такий молоток: дивіться фото

Столярний молоток

Цей молоток розроблений спеціально для роботи з деревом. Він важчий і довший за попередню модель, а також має деякі інші особливості, які роблять його добре придатним для сильних ударів.

Лицьова сторона цього інструменту зазвичай зроблена таким чином, щоб сприяти зчепленню голівки й цвяха, що призводить до того, що більшість цвяхів забиваються, а не згинаються. Водночас кігті цього молотка набагато менш вигнуті, ніж у стандартної моделі. Це дає йому менший важіль під час висмикування цвяхів, але його натомість можна використовувати для відокремлення матеріалів, як льодоруб чи як ручку для перенесення деревини.

Як виглядає такий молоток: дивіться фото

Киянка

Киянка – це молоток з пластиковим, дерев’яним або гумовим бруском на ручці, який запобігає пошкодженню робочих поверхонь неправильними ударами. Він також корисний для прямого удару по заготовкам без пошкодження, наприклад, коли ви з’єднуєте між собою дерев’яні деталі або формуєте метал.

Це особливо зручно під час будівництва шаф, де зіпсована поверхня є не чим іншим, як катастрофою. Для середньостатистичного майстра, який іноді робить щось подібне своїми руками, киянка – це точно необхідний варіант.

Як виглядає такий молоток: дивіться фото

Кувалда

Ударний молоток або кувалда – це спеціальний молоток, схожий на киянку, але який передає більший відсоток ударної сили.

Такі моделі важкі та мають довшу ручку, розраховані на використання двома руками. Вони застосовуються для руйнування (наприклад, під час робіт зі зносу або розбивання каменю) і для забивання складних матеріалів, які не вимагають жодної уваги до їх остаточного вигляду.

Як виглядає такий молоток: дивіться фото

Однак для домашнього використання точно не варто брати найбільший інструмент у цій категорії. Достатньо обрати виріб з короткою ручкою та вагою до 2 кілограмів, щоб мати можливість задовольнити власні потреби вдома.

Источник материала
loader
loader