В Енергоспівтоваристві позитивно оцінили законопроєкт про об'єднання енергоринків України та ЄС
В Енергоспівтоваристві позитивно оцінили законопроєкт про об'єднання енергоринків України та ЄС

В Енергоспівтоваристві позитивно оцінили законопроєкт про об'єднання енергоринків України та ЄС

Зареєстрований у Раді законопроєкт про об'єднання енергоринків України та ЄС є позитивним кроком уперед, і з його прийняттям Україна зможе завершити транспозицію європейського Інтеграційного пакета у сфері електроенергетики.
Про це в інтерв’ю Укрінформу заявив директор секретаріату Енергетичного співтовариства Артур Лорковський.

"Те, що ми зараз пропонуємо для ринку електроенергії – це прискорена інтеграція з ЄС. Йдеться вже не просто про питання організації системи в Україні або незалежного функціонування ринку, а про повну інтеграцію українського ринку з ринком ЄС. Це – наступний крок уперед. Законопроєкт, який був зареєстрований (ідеться про законопроєкт "Про внесення змін до законів України щодо об'єднання ринків електричної енергії України та Європейського Союзу» за № 12087 - ред.), є позитивним розвитком, і ми його повністю підтримуємо. Ми вважаємо, що, прийнявши цей закон, Україна зможе завершити процес транспозиції, пов'язаний з інтеграційним пакетом у сфері електроенергетики", - сказав він.

За словами Лорковського, наразі відносини Енергоспівтовариства та України у сфері електроенергетики сфокусовані на "об’єднанні ринків, фактично інтегруючи Україну в європейський електричний ринок так, ніби вона була б державою-членом ЄС".

"Через Енергетичне співтовариство Євросоюз пропонує Україні те, що можна описати як прискорену інтеграцію до ринку електроенергії ЄС, ринку "на добу наперед" та внутрішньодобового ринку електроенергії, при цьому до України ставляться так само, як до країни-члена. Наступні кроки залежать від подальшого прогресу в Україні, і відповідне законодавство вже подано до Верховної Ради. Законопроєкт, зареєстрований на початку жовтня, наразі є нашим основним пріоритетом на шляху до повної інтеграції з енергетичним ринком ЄС (ідеться про законопроєкт «Про внесення змін до законів України щодо об'єднання ринків електричної енергії України та Європейського Союзу» за № 12087 - ред.)", - зазначив директор секретаріату Енергетичного співтовариства.

Водночас, Лорковський вказав на те, що прогрес у реформуванні газового ринку України через війну значно менший.

"Дещо інша ситуація на ринку газу. Наразі ринок не функціонує так, як він функціонував до війни. Фактично, він був значною мірою призупинений. Отже, прогрес у реформуванні газового ринку не можна порівняти з ринком електроенергії, який зазнав набагато більшого розвитку", - сказав він.

За словами директора секретаріату Енергетичного співтовариства, наразі з Україною обговорюються відповідні рекомендації щодо реформи газового ринку, враховуючи можливості експорту біогазу.

"З одного боку, враховується поточна ситуація в умовах війни, а з іншого – прагнення України приєднатися до Європейського Союзу. Крім того, ми розглядаємо можливості експорту біогазу з України, що відображає інтерес, висловлений українською стороною. Наша мета – знайти шлях, який поступово адаптує Україну до законодавства ЄС та Енергетичного співтовариства, одночасно створюючи простір для інвесторів, які хочуть увійти на газовий ринок України, включаючи сектор біогазу", - зазначив Лорковський.

Як повідомляв Укрінформ, 3 жовтня група народних депутатів зареєструвала законопроєкт "Про внесення змін до законів України щодо об’єднання ринків електричної енергії України та Європейського Союзу". Положення законопроєкту передбачають, що рішення Агентства ЄС із питань співробітництва енергорегуляторів (ACER) будуть обов'язковими для національного енергетичного регулятора (НКРЕКП) та учасників ринку.

Визначаються також основні умови сполучення ринків РДН/ВДР, функції, права та обов’язки номінованого оператора ринку, основні функції центрального контрагента та торгового агента. Передбачається закріплення положень щодо можливості міждержавного балансування, транскордонного обміну та/або спільного використання резервів потужності для регулювання частоти.

Теги по теме
Украина
Источник материала
loader
loader