Як передає Укрінформ, про це повідомляє NewsGeogia.
«Наскільки нам відомо, такі неточності можуть мати місце лише у випадку кількох виборчих дільниць і торкаються лише невеликої кількості виборців», — заявили у ЦВК.
У відомстві «неточність» пояснюють тим, що у день виборів тисячі людей голосують не за адресою реєстрації, а за фактичним місцем перебування. Зокрема, йдеться про співробітників виборчих комісій, пацієнтів лікарень, ув'язнених та військовослужбовців.
Також у ЦВК наголосили, що закон не зобов'язує їх упорядковувати гендерну статистику. Та разом з тим наполягають, що дані щодо явки серед чоловіків та жінок «ні в якому разі не пов'язані і не можуть бути пов'язані з результатами виборів». ЦВК припускає, що гендерною статистикою «навмисно маніпулюють», щоб «завдати шкоди виборчому процесу».
Раніше сьогодні неурядова організація «Міжнародне товариство за справедливі вибори і демократію» (ISFED) повідомила, що на 23 дільницях кількість чоловіків-виборців, що проголосували, виявилася більшою за зареєстровану кількість.
Так, наприклад, на одній із дільниць у Боржомі проголосували 599 чоловіків, а за списками право голосу мали 514.
Також організація встановила 62 дільниці, де явка зареєстрованих виборців-чоловіків становила від 80 до 100 відсотків, а середня явка виборців-жінок – менше 60%.
У ISFED вважають, що ці дані прямо свідчать про маніпуляції.
Як повідомлялось, 26 жовтня у Грузії відбулося голосування на парламентських виборах. Міжнародні спостерігачі заявили про тиск і залякування. Президент Саломе Зурабішвілі відмовилася визнавати вибори, результати яких назвала «тотально сфальсифікованими».
Центральна виборча комісія Грузії опублікувала попередні результати голосування, згідно з якими партія влади «Грузинська мрія – Демократична Грузія» здобула 54,273%. Партія експрезидента Саакашвілі «Єдність – Національний рух», «Коаліція за зміни», опозиційні сили «Гахарія – за Грузію» та «Лело» заявили, що не визнають результатів парламентських виборів. Вони вимагають проведення повторних виборів, які має організувати «міжнародна адміністрація».
Суд міста Тетрі-Цкаро задовольнив позов про скасування результатів парламентських виборів на 30 дільницях через порушення.
Фото: CEC of Georgia