Олаф Шольц готовий провести переговори щодо України диктатором Володимиром Путіним за участю Києва та інших сторін. Таку заяву він зробив у передачі Caren Miosga на німецькому телеканалі ARD, його слова повідомляє Deutsche Welle.
«Так, я збираюся поговорити з російським президентом, коли для цього настане слушний час. Але я – відповідальний політик, я не робитиму цього наодинці», – сказав Шольц, зазначивши, що маю намір відновити переговори «незабаром». За його словами, перед початком діалогу з російським президентом буде встановлено низку контактів та проведено переговори з іншими сторонами, у тому числі й з Україною.
«Україна змогла покластися на нас, і їй не треба було б побоюватися, що її залишать одну, а також – що водночас робитиметься все для того, щоб не допустити ескалації цієї війни. І, звичайно ж, треба подивитися, чи є спосіб з'ясувати, чи ця війна має продовжуватися нескінченно, чи можна знайти шляхи до її припинення», – підкреслив німецький канцлер.
Остання розмова між главами двох держав відбулася у грудні 2022 року, тоді Шольц закликав Путіна вивести війська з території України та перейти до пошуку дипломатичного вирішення конфлікту.
У середині жовтня канцлер ФРН вже заявляв, що готовий обговорити з російською владою шляхи врегулювання війни в Україні. Він наголошував, що переговори з російською стороною потрібно вести в координації з найближчими союзниками Німеччини, а рішення не можна ухвалювати за спиною України.
Олаф Шольц знову наголосив на своїй готовності провести переговори з російським диктатором Володимиром Путіним про «справедливий мир» в Україні.
На початку жовтня джерела Die Zeit у німецькому уряді говорили, що Шольц планує зателефонувати Путіну найближчими тижнями, щоб обговорити Україну. Однак російський президент виявився «не готовим розмовляти» з німецьким канцлером, повідомила пізніше глава МЗС ФРН Анналена Бербок.
До цього Шольц уже закликав швидше закінчити війну в Україні та розпочати обговорення мирної угоди з Росією. За даними La Repubblica, він підготував план завершення війни в Україні, який не виключає передачі Росії частині окупованих українських територій. Як зазначало видання, Шольц хоче увійти в історію як «канцлер миру» та «розіграти українську карту», щоб зміцнити власні позиції у внутрішній політиці Німеччини.