«Використання контенту, створеного нашими 700 журналістами, має підлягати винагороді відповідно до Європейської директиви про суміжні права. X та інші платформи, які генерують трафік і дохід від нашого контенту, повинні дотримуватися цієї директиви. Йдеться про захист якісної інформації, що є основою нашої демократії», - зазначає генеральний директор групи Les Echos-Le Parisien П'єр Луетт.
24 травня суддя виніс вердикт на їкористь видавничих груп. Він зобов'язав соцмережу Х протягом двох місяців надати низку комерційних даних, які дозволять оцінити дохід, який вона отримує від контенту.
«X/Twitter досі не виконала це рішення, демонструючи тим самим своє незмінне бажання ухилитися від своїх юридичних зобов'язань», - заявили медіавидавці.
Минулої п'ятниці близько п'ятдесяти французьких видань подібні позови подали також на компанію Microsoft, а видання Le Figaro ще і на Linux.
Суми претензій медіагруп до цифрових платформ та соціальних мереж, за словами журналістів, можуть сягнути кількох десятків мільйонів євро, включаючи заборгованість.
Раніше ми повідомляли, що Європейський Союз може оштрафувати соціальну мережу Ілона Маска X за порушення Закону про цифрові послуги. При цьому сума штрафу може бути розрахована на основі доходу всіх компаній мільярдера, а не лише соцмережі. Однак фінальне рішення ні щодо штрафу, ні щодо його розміру ще не прийняте.
Нагадаємо, кредит на 13 млрд доларів, який отримав мільярдер Ілон Маск для купівлі компанії Twitter (тепер X) у жовтні 2022 року, став одним із найпроблемніших для банків з часів фінансової кризи 2008–2009 років. Багатомільярдний кредит не виплачується майже два роки, і хоча він приносить відсоткові платежі, проте обтяжує баланси банків.
Фото: з відкритих джерел
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.