Підшипник - це технічний вузол, який є опорою осі або валу, що обертається. Він здатний ефективно сприймати радіальні та/або осьові навантаження, що виникають під час роботи, та передавати їх на раму, корпус або інші конструкційні елементи. Крім цього, підшипники фіксують вал у просторі у заданому положенні, забезпечуючи його обертання, хитання або лінійне переміщення з мінімальними втратами енергії. Від якості та правильного вибору підшипників великою мірою залежить коефіцієнт корисної дії, надійність роботи та термін експлуатації обладнання. Тепер підібрати потрібний підшипник можна онлайн всього за кілька хвилин, скориставшись простим та зручним електронним каталогом на сайті Торгового дому «Галпідшипник».
Як вибрати підшипник?
Найпростішим і найзручнішим способом підібрати підшипник є пошук за виробником та маркуванням, нанесеним на його корпус та заводську упаковку. У маркуванні компанія-виробник кодує тип, розміри та основні технічні параметри кожної моделі.
Якщо ж таке маркування підшипника вам не відоме, вибрати потрібну модель можна за технічними характеристиками в електронному каталозі на сайті Торгового дому «Галпідшипник».
Пошук у каталозі здійснюється за наступними параметрами:
- торгова марка – SKF, NTN, SNR, PEER, KOYO, URB, ZKL, INA, DODGE, JZ, KBF, OST або RBF;
- тип підшипника – кульковий, роликовий чи підшипник ковзання;
- внутрішній діаметр – від двох міліметрів до сімдесяти п'яти сантиметрів;
- зовнішній діаметр - від чотирьох міліметрів до ста сантиметрів;
- загальна висота – від одного міліметра до сімдесяти восьми сантиметрів;
- матеріал виготовлення - високотемпературна сталь, вуглецева сталь, нержавіюча сталь, підшипникова сталь або підшипникова сталь з фосфато-марганцевим захисним покриттям;
- метод кріплення – посадка з натягом, втулка ConCentra, гвинти, ексцентрикове кільце, різьба, різьба та додаткові обжимні болти, конічна втулка або приварні підшипники;
- метод сприйняття навантаження – радіальні, радіально-упорні та упорні підшипники;
- рядність – дворядні та однорядні підшипники;
- форма внутрішнього отвору – круглі, квадратні, конічні (з конусністю 1:12 або 1:30) та шестигранні;
- форма зовнішньої поверхні – циліндрична або сферична;
- радіальний зазор;
- наявність та тип ущільнення;
- наявність та тип сепаратора;
- сфера застосування – аграрне обладнання, вібромашини, залізничні тягові двигуни, ступиці тощо.