Сонячні панелі все більше набирають популярності у світі, проте їхнє виробництво потребує природних ресурсів. Тому вчені з Великої Британії знайшли вихід, як зменшити потреби використання мінералів у їхньому виготовленні.
Мова йде про заміну срібла, яке необхідне для виготовлення панелей. Про це пише 24 Канал з посиланням на журнал PV Australia.
Як вчені пропонують замінити срібло
Австралійські інженери зі Школи фотоелектрики і поновлюваних джерел енергії Університету Нового Південного Уельсу придумали нову конструкцію контактів, виготовлених методом трафаретного друку. Причиною цього стало прагнення зменшити кількість срібла, яке використовують для виробництва контактів, не жертвуючи натомість ефективністю самих панелей.
Нова конструкція допоможе знизити кількість срібла в тунельно-оксидних пасивуватих контактах з 12 міліграмів на ват, до 2 міліграмів на ват. Це дасть змогу утримувати споживання срібла в сонячній енергетиці на рівні нижче 20% від світової пропозиції в міру масштабування фотоелектричних систем.
Доцент Школи фотоелектричної та відновлюваної енергетики Університету Нового Південного Уельсу Бретт Галлам наголосив, що зараз галузь сонячної енергетики не думає про майбутнє і про те, що зі зростанням попиту на сонячні панелі запаси необхідного для їхнього виготовлення срібла, індію та вісмуту швидко вичерпаються.
Спочатку моя робота була зосереджена на підвищенні ефективності осередків, а потім ми визначили, що споживання срібла може бути проблемою. Ґрунтуючись на цьому конкретному проєкті, над яким я працював, ми порахували, що існує потенціал для скорочення споживання срібла до 90%, – додав доктор Юйчао Чжан, один із керівників дослідження.
Нова технологія забезпечує додаткову провідність, яка перешкоджатиме поломкам контактів, втраті електричного опору і проблемам з надійністю, які можуть виникнути у випадку відсутності срібла у виготовленні контактів.
За підрахунками вчених, їхній винахід дозволить зекономити чимало коштів. Наприклад, компанія, яка виробляє на сонячних панелях від 10 до 20 гігаватів електрики на рік, зекономила б 50 мільйонів доларів.